Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Mikaelus, 16 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Ogólnie, muszę przyznać, że jestem zadowolony z Seicento biorąc pod uwagę założenia jakie robiłem przy zakupie (tani, łatwy w utrzymaniu, miejski samochód dla dwóch osób + okazyjny wyjazd na weekend, wakacje). Jeszcze mnie nie zawiódł, a drobne usterki i wymiany eksploatacyjne są naprawdę tanie. Na rynku jest pełno części, informacji, opisów tego samochodu, co sprawia, że jego obsługa nie ma przed użytkownikiem tajemnic;) W sam raz na pierwszy samochód i gdybym miał jeszcze raz kupić pierwszy, tani samochód, to kupiłbym seicento. Polecam tylko wersję 1.1.
Silnik z 1999 nie jest nową jednostką, więc trudno oczekiwać fajerwerków. Moc 54 KM też na kolana nie powala:) Na zimnym silniku często się muli przy wciśnięciu do deski. Mocna dwójka, ale do ilu się można rozpędzić na dwójce?;) Wyprzedzanie tylko na trójce przy olbrzymim ryku dobiegającym spod maski. Problemów technicznych z silnikiem nie miałem - to duży plus.
Problemy z wrzucaniem dwójki po redukcji. Zmiana biegów w ogóle przebiega dosyć ciężko ale nie jest najgorzej.
Nie wiem czy ten samochód ma zawieszenie:) Słychać i czuć każdą nierówność.
Coś tam widać;)
Samochód jest mały, więc wszystko jest pod ręką:) Podoba mi się półeczka po lewej stronie kierownicy (nie wiem co bym bez niej zrobił za nią 4 gwiazdki;). W fotelach regulowane tylko nachylenie oparcia, a z prawdziwymi fotelami pewnie niedużo mają wspólnego.
Nawiewy są głośne. Zimą nagrzewa się wolno.
To jest mały, miejski samochód dla dwóch osób. Oczywiście wiozłem nim pięć osób i się nie udusiły, ale przestrzeń widziały tylko za oknem;)
Szczerze mówiąc to chyba najbardziej przeszkadzający mankament. Samochód jest głośny. Radio to w nim element obowiązkowy o ile muzyce uda się przebić przez hałas.
Czy może być samochód tańszy w utrzymaniu? (Pewnie maluch). Części są naprawdę tanie. Nie miałem wielkich problemów wymagających dużych nakładów (oprócz zawieszenia, ale przywaliłem w jeden z tych progów na remontowanej drodze - równie dobrze mogą kłaść krawężniki w poprzek drogi). Spalanie wcale nie jest rewelacyjne: w mieście potrafi spalić nawet 8l. Na trasie 5.5.
Za małe pieniądze można kupić sprawny, użyteczny samochodzik.
Pojawiają się różne małe usterki, które można jednak dość tanio naprawić.
Nie miałem większych problemów oprócz wspomnianego z zawieszeniem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

6,2