Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

maciej p, 16 lat temu
Rok produkcji 2003
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
poprostu bardzo dobrze
Pali elegancko mimo ze akumulator niedlugo bedzie pewnie do wymiany, pracuje rowniutenko bez jakichkolwiek szarpniec zgrzytow stukow itp. jest jak na auto miejskie bardzo elastyczy i zwawy. silnik 1.1 mpi
typowo fiatowska czyli prosta ale bez pracyzji takiej jak np w yarisce aczkolwiek z cala pewnoscia niezawodna a to najwazniejsze.
ze wzgledu na waski rozstaw osi cierpi na tym komfort ale to bolaczka wszystkich malych aut wiec trzeba sie z tym pogodzic, zawieszenie caly czas jeszcze fabryczne nic nie zostalo wymienione a niedawno na badaniu w stacji diagnostycznej okazalo sie ze... dalej nic mu nie dolega
bylaby ocena na piec lecz fiat nie popisal sie odnosnie bocznych lusterek zewnetrznych ktore sa co prawda bardzo ladne ale bardzo malutki. natomiast widocznosc do przodu tylu jak i na boki jest bardzo wzorowa
na piatke z + jak dla mnie.
i tu duzy plus wnetrze nagrzewa sie w mgnieniu oka w zimie natomiast w lato mimo iz mam czarny kolor i niema klimy nigdy nie da sie "usmazyc" duze szyby boczne nawet nieduzo uchylone zapewniaja odpowiednie chlodzenie
wg mine jest zaplanowana wzorowo choc fotele moglyby miec szersza regulacje wzdluz i dla osob powyzej 180 cm moze zaczac braknac miejsca nad glowa.
mysle ze halas jest kompletnie niedokuczliwy, slychac normalna cicha i przyjemna prace motorka 1.1 roznica jak chcby w przypadku cc700 jest jak niebo i ziemia
pali normalnie czyli okolo 7 litrow w jezdzie miejskiej na trasie za slabo jeszcze probowalem zeby stwierdzic jak jest na 100% ale za to serwis i eksploatacja sa nie na piatka tylko na dziesiatka!! w aucie niec sie nie dzieje a czesci ekspolatacyjne sa bardzo bardzo tanie, nawet oryginaly
kupilem w 2007 roku w lato rocznik 2003 z elektryka/szyb, centr. zamkiem, alarmem, radiem, za 10000 pierwszy wlasciciel bezwypadek pelen aso - potwierdzony w serwisie carservis wawa 1szego sierpnia. i za ta cene mam super niezawdny i oszczedny samochodzik, ktorym podrozuje glownie moja malzonka( sam mam bmw 7 e32) i jestem z niego berdzo bardzo zadowolony. uwazam ze za ta kase jest to najrozsadniejszy wybor za te pieniazki w tej klasie. nadmienie ze autko jest jak nowe
wymnieniony zostal wydech przez poprzedniego wlasciciela poniewaz wykonywal on niewielkie przebiegi na krotkich dystansach co zrozumiale iz ten element szybko skorodowal, koszt wymiany jak i samego elementu byl smiesznie niski jak na aso a i w zamiennkach mozna przebierac w nieskonczonosc. no i akumulator-jeszcze fabryczny po 6 latach tej zimy wykazuje swoja slabosc(w czasie mrozow juz slabiej kreci rozrusznik) wiec niebawem bedzie do wymiany ale to normalny okres jego zywotnosci.
brak poważnych usterek:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]