Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Krzysiek, 14 lat temu
Rok produkcji 2001
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik bardzo dobrze radzi sobie z tym samochodem, wystarczy do sprawnego poruszania się w mieście
Układ elektryczny : uważać na wentylator chłodnicy !!
Na pewno nie polecam tego auto \"po firmie\" (miał przebieg 88000km). Bardzo usterkowe. Wyjątkowo dobrze pracuje na gazie, duży plus!!
silnik to obok hamulców jedyne zalety tego samochodu, do jazdy po mieście wystarczający, moim zdaniem za mocny do tego samochodu, przy wyższych prędkościach ciężko utrzymać tor jazdy samochodu
biorąc pod uwagę \"klasę\" auta nie można wymagać zbyt wiele ale do precyzyjnego działania sporo jej brakuje. Lewarek \"lata\" w prawo i w lewo :) problem z wrzucaniem jedynki, reszta biegów też potrafi haczyć
auto ciężko utrzymać w prawidłowym torze jazdy... brak wspomagania kierownicy...
tutaj nie mam większych zastrzeżeń... parkowanie tym autem to łatwizna :)
chyba nie jest tak źle bo udało mi się nim jechać 175km/h hehe
szybko nagrzewa się w zimie, niestety przy ulewnym deszczu problem z parującymi szybami... ogólnie może być
jak na takie małe auto sporo miejsca z przodu
no tutaj bardzo słabo... silnik wyje, plastiki trzeszczą, bez radia nie pojedzie :)
jak na takie małe auto powinien mniej palić benzyny w mieście (8l/100km). Na szczęście miałem na gazie i nie wiem jakim cudem ale palił tyle samo co na benzynie: miasto gaz 8l/100km, trasa 6,8l/100km na gazie bardzo tanio, na trasie udało mi się zejść do poziomu 6,2l gazu/100km ! Ceny napraw za wysokie jak na takie auto. Problem z wentylatorem (koszt 330zł, brak zamiennika)
lepiej dołożyć i kupić coś innego (nawet starszego o 2-3 lata)
zepsuła się klamka drzwi pasażera który musiał trzymać drzwi żeby nie wypaść na zakręcie hehe (w serwisie chcieli za to 220zł!!) i mnóstwo innych drobiazgów na które nie zważałem już uwagi ze względu na dużo poważniejsze usterki!
oceniam źle (auto po firmowe) więc może dlatego pompa paliwa 2 razy !! (nie można dopuścić do jazdy na rezerwie bo ona w tym aucie chyba nie istnieje!) wentylator chłodnicy 2razy !!, alternator, czujnik obrotów wału korbowego (auto gaśnie i nie da się zapalić)- zanim wykryli usterkę straciłem dużo czasu i pieniędzy felgi i opony w tym aucie to porażka !! kupiłem nowe opony dębica wielosezonowe (nigdy więcej !!) - nie dość że jazda podczas deszczu to nie lada wyzwanie to zmieniłem 3 opony (pech?)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

7,2