Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Stewe, 9 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, oszczędny, bezawaryjny
Karoseria : Progi oraz tylna klapa rdzewieje przy zamku.
Silnik : Trzeba zwracać uwagę na gumowe przewody
Seicento nigdy mnie nie zawiodło a przejechałem nim 30 000 Km, Jednak jest to auto dwu osobowe, chodź zdarzyło mi się jechać w Bieszczady(trasa 400km+) w 4 osoby plus bagaże(niezapomniane wrażenia) o komforcie jazdy nie ma co mówić w porównaniu do większych aut, ale jak dla mnie było ok ;) Auto mało pali jest bezawaryjne. Osobiście polecam .
Silnik na prawdę zaskakuje, osiągami, wytrzymałością oraz oszczędnością. Gdy jedziemy we dwie osoby w trasie z lekkim bagażem, wyprzedzanie tak do 110km/h bezproblemowe. Oczywiście trasa to max 110km/h później już głośno w środku. W mieście(Warszawa) to autko czuje się jak ryba w wodzie, dynamiczny silnik pozwala na bezproblemowe przyśpieszenie
Nie sprawia żadnego problemu, biegi wchodzą gładko, dzięki dłuższym przełożeniom samochodem można wyruszyć w trasę(w sportingu były krótsze)
Auto przeciętnie trzyma się drogi, czyli nie zachwyca ale źle też nie jest, przy większej prędkości trzeba uważać na tył ponieważ jest bardzo lekki i przy łuku około 90 stopni można się zdziwić
Sejo przez swe niewielkie rozmiary staje się samochodem w którym jesteśmy w stanie dużo wychwycić, minusem są te łezki zamiast lusterek ;)
Jak to w małym samochodzie wszystko mamy pod ręką :D Radio na wysokości drążka zmiany biegów więc i te operacje jak np. zmiana stacji nie angażują nas podczas jazdy gdyż mamy wszystko pod ręką, Minusem jest brak elektrycznej regulacji lusterek, lub chociaż prawego lusterka.
Wentylacja nie jest najwyższych lotów(parujące szyby ale nie tak jak w matizie), plusem jest to że auto na prawde szybko się rozgrzewa
Auto jest dwuosobowe ja mam 180cm wzrostu i osoba siedząca za mną nie ma miejsca (zawsze czuje pasażera kolana w plecach), ale jak napisałem wcześniej dla chcącego nic trudnego, nawet sejo dał rade przewieźć 4 dorosłe osoby z bagażami(świetne wrażenia z podróży)
W trasie do 110 km/h jest ok, powyżej tej prędkości zaczyna się robić na prawdę głośno, mi osobiście to nie przeszkadza a nawet lubię czasami posłuchać pracy silnika, a jak nie to radzimy sobie za pomocą radia ;) warto zamontować nadkola z tyłu, fabrycznie nie były zakładane
Jeżeli na czas wymieniamy olej filtry, hamulce to są właściwie wszystkie koszta, jeżeli uszanujemy to auto to i ono uszanuje nasz portfel ;)
Polecam samochód można kupić w dobrym stanie za małe pieniądze lecz jeżeli kupujemy to tylko jednostka 1.1 i chyba nawet bardziej udana jest wersja SPI
Cieknąca pokrywa zaworów Wybite tylne tuleje wahaczy Zatarty silniczek tylnej wycieraczki
nieszczelna pompa wody (naprawione przy wymianie rozrządu) skorodowane przewody hamulcowe oraz paliwowe Pęknięta półośka

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

5,6