Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Piotr - wuwek@poczta.onet.pl, 23 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
idealny samochód do miasta + ew. wypady poza, dla 1 - 2 osób + mały bagaż, ZALECAM : szyby atermiczne - słońce nie ogrzew wnętrza, dzielone tylne siedzenia, tzw. klimatyzacja - sam nie mam ale baaaaaaaaardzo żałuję
cicha praca, słabe przyspieszenia
1 i 2 dobre, 3 słaba, 4 i 5 niezłe, łatwa zmiana biegów
bardzo dobrze się prowadzi, uwaga na szybkich ostrych zakrętach, dobre równo trzymające drogi hamulce
do przodu i na boki może być, do tył mogłoby być lepiej, trochę przeszkadzają zagłówki i za małe tylne okienka, prawe lusterko mała widoczność
trochę mało miejsca na nogi kierowcy, pedały (zwłaszcza przyspieszenia za wysoki - cierpnie noga), zdecydowanie złe miejsce na radio, trochę za nisko umieszczone przyciski do elektrycznych szyb, źle uprofilowane zagłówki z przodu (za bardzo z tyłu), za mało schowków i brak chociaż jednego zamykanego, uwaga dla wysokich osób na tylną klapę - ostre krawędzie styków elektrycznych i zamka mogą uszkodzić głowę, brak uchwytu na butelki i gniazda zapalniczki, przydałby się jeszcze jeden bieg (wolniejszy) w przerywanej pracy wycieraczek
wentylator mocny ale głośny na najwyższych obrotach, nagrzewnica szybko reaguje na nasze działania, słabe "docieranie" powietrza zimnego i ciepłego do tyłu samochodu, minus - uwaga na wszelkie liście które wpadną do wlotu powietrza - nie można ich usunąć i słychać je nawet po pół roku, nawiewy środkowe troszeczkę za nisko - przy zalecanym trzymaniu kierownicy zasłaniamy sobie prawą ręką, w standardowym wyposażeniu brak możliwości zablokowania napływu powietrza z zewnątrz, w zimie zimno jest w pobliżu drzwi, zalecam zakup klimatyzacji
kierowca ma wygodnie ale wysokim kierowcom prawa noga opiera się o centralną konsolę, pasażer ma lux, z tyłu też dobrze i nawet dużo miejsca, nie wiem dlaczego jest on 5 osobowy
jeśli nie szalejemy to można nawet rozmawiać przez telefon z zestawem głośnomówiącym, przy uchylonych oknach powyżej 60-ki powietrze nieżle hałasuje, głośny hałas przy pokonywaniu poprzecznych nierówności dróg
nie wiem gdzie mierzone jest zużycie podane w instrukcji - ja po przebiegu 4500 km mam : miasto 8,5l/100 i poza miastem - 6,5l/100
przy cenie zbliżającej się do 30 tys. zł można by wymagać trochę lepszej jakości wykonania
jak na razie wymieniłem : pas bezpieczeństwa kierowcy (zacinał się) - teraz jest OK, gąbkę oparcia kierowcy
coś dziwnego dzieje się z lakierem - jest nietrwały i słabo wykonany

Usterki Fiat Seicento

Fiat Seicento – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu