Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Caleeb, 18 lat temu
Rok produkcji 2003
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Samochód jest mały i na dłuższe trasy niewygodny, za to po mieście pokazuje swoje pazurki : dynamika, zwrotność, spalanie (różnica trasa-miasto jest stosunkowo niewielka), nawet gabaryty stają się zaletą :)
Dynamiczny i silny jak na taki samochód
elastyczna 100km/h na trzecim biegu :)
bardzo dobre, dobrze trzyma się drogi, na zakrętach przy niedużych prędkościach, przy większych może zostać zdmuchnięty :)
widoczność dobra, choć lusterka boczne trzeba ustawić idealnie dla siebie, inaczej można nie zauważyć samochodu obok
Zaskakująco dobrze - szybko się nagrzewa, ale i szybko schładza. Mała objętość.
I tutaj problem. Pedały są umieszczone zbyt blisko siebie. Miejsca z tyłu jest mało. Plusem jest dlugość pasów bezpieczeństwa :)
Samochód jest wyciszony dość dobrze, lecz przy prędkościach powyżej 80 trzeba podkręcać radio, samochód już głośny.
Przy normalnej jeździe tyle spala samochód ojca z silnikiem 1,6 :), swoją drogą jeżeli jazda spokojna to i potrafi się odwdzięczyć na stacji benzynowej
Jakość wykonania zmusza nas jednak do zrewidowania swoich poglądów na markę Fiata. Samochód solidny i niezawodny, przy tym dynamiczny. Cena jest dużą zaletą. Zakup tego samochodu jest bardzo korzystny. Polecam.
Na razie nic się nie popsuło, odpukać. Wykonanie wyglada na solidne i można oczekiwać że przez następne 33000 km też nic nie padnie.
Samochód nawet przy bardzo niskich temperaturach zapala od strzału. Nie mogę nic powiedzieć o awariach bo jeszcze ich nie doświadczyłem co powinno świadczyć na korzyść auta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

6,7