Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

eMGiek, 17 lat temu
Rok produkcji 2005
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony z mojego SC zwlasczcza po przesiadce z CC 900. To jak niebo a ziemia i każdemu polecam taką zamiane. Silnik w miare dynamiczny zapewni niezle osiągi aczkolwiek jak przesadzimy z ciężką noga to sie zdziwimy na stacji CPN :)
Jadąc samemu naprawde nie ma się czego wstydzić. Autko zbiera sie calkiem niezle i az przyjemnie czasem odstawiac lepsze samochody :) Niestety nie jest to auto autostradowe i okolice 130 km/h to granica komfortowej jazdy. Im szybciej tym glosniej i co gorsze zuzycie paliwa rosnie drastycznie. Dlatego polecam do miasta i niedalekich wypraw za miasto.
Standardem jest chyba "chaczenie" wstecznego i czasem problemy z wrzuceniem "jedynki". Reszta OK :)
Brak wspomagania w mojej wersji zdecydowanie utrudnia manewrowanie na parkingach. NIby niewielka rzecz a jednak nie raz trzeba sie sporo nameczyc przy skrecaniu. W trasie nie ma za to problemow aczkolwiek nie polecam szybkiego pokonywania ciasnych zakretow z racji na gabaryty pojazdu.
Żadnych uwag - widocznosc super.
Wnętrze mogło by być bardziej przytulne. Uboga deska rozdzielcza moze i jest ergonomiczna aczkolwiek można było się bardziej postarać.
Z klimatyzacja w wyposażeniu nie ma problemu z ogrzewaniem i chlodzeniem :)
Z przodu jest ok - natomiast z tylu może być dramat dla wysokich osob. Miejsca na nogi nie ma wcale aczkolwiek jazda w 7 osob rowniez jest do zrealizowania :)
Od 130 km/h lub powyżej 3500 obrotów robi sie troche glośnawo. Tak poza tym jest calkiem niezle
Jak na auto z tak malym silnikiem to Seicento nie jest raczej sprzymieżencem ekologow i osczednych ludzi. Lubi sobie "wypic" zwlaszcza w miescie gdzie 7l to normalny wynik.
OK
Jak narazie jest OK (12 tys, przebiegu) aczkolwiek już wyskoczył pęchężyk na tylnej klapie i bedzie ona do malowania ;(
Narazie brak usterek mechanicznych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

6,2