Ocena kierowcy - Fiat Siena

Silnik 1.2 8V 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Siena 1.2 8V 75KM 55kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Fajne, rodzinne autko, z pojemnym bagażnikiem i wystarczającą ilością miejsca wewnątrz. Cena nie jest wygórowana, jeśli ktoś tylko o nie zadba na pewno będzie mu dłuuugo służyć.
Jak to 1.2 w LPG - rewelacji nie ma ale za to jaka ekonomia :D
Krótka, do 110 km/h w miarę cicho, później brakuje 6-tki...
Nie ma na co narzekać :D
Bez zastrzeżeń.
Wszystko na swoim miejscu, intuicyjnie, pod ręką. Po chwili jazdy wiesz co gdzie jest i odnajdziesz nawet po ciemku.
Klimy brak, grzać grzeje, tematu chłodzenia w letnie upały nie będę poruszał, poza tym jest ok.
Sporo miejsca, nawet na tylnej kanapie. Bagażnik pierwsza klasa, wystarczy na dłuuuugą podróż :) Fotele wygodne, dobrze trzymają na boki.
No cóż, zawsze gdzieś jest haczyk, Siena w tym miejscu daje ciała, kolejne modele były już znacznie lepiej wyciszone. Jak wspomniałem wcześniej, przy 110 brakuje kolejnego biegu na którym auto pracowałoby ciszej.
Części do Fiata są tanie, jest dużo zamienników, zużycie LPG bardzo zadowalające, średnie spalanie w zimie, z przewagą jazdy na trasie w granicach 7, czy 7,5 l można uznać za OK.
Jak wspomniałem wyżej, za te pieniądze dostajemy dużo.
Jeszcze nigdy (odpukać!) nigdzie tym autem nie zostałem. Ale możliwe ze wynika to z tego że wszystkie naprawy, wymiany, konserwacje robione są na czas, myślę że to przepis na niezawodność większości pojazdów.
Do tej pory nie odnotowałem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 8V 75KM 55kW [l/100km]

Fiat Siena