Ocena kierowcy - Fiat Siena

Darus tir.urzet@interia.pl, 13 lat temu
Silnik 1.2 8V 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Fiat Siena 1.2 8V 75KM 55kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Samochód polecam. Trzeba tylko znaleźć zadbany egzemplarz. Przed kupnem zwrócić uwagę na rdzę na progach, nadkolach, błotnikach!, poza tym to co w każdym samochodzie: czy silniczek suchy, zawieszenie, itd. Wg mnie najlepszy wybór to wersja 1.2 HL,a do tego lpg.
Silniczek troszkę paliwożerny mi się wydaje jak na pojemność 1.2. Obciążony samochodzik żwawy też nie będzie:/. Jest to jednak jednostka na pewno lepsza niż 1.4:)
Mój egzemplarz niestety jest troszkę zmęczony i biegi nie zawsze ładnie wchodzą, trzeba trochę wyczucia.
Siena kołysze, nie sprzyja to szybkiemu pokonywaniu zakrętów, na prostej drodze przy silnym wietrze też nie jest komfortowo:/.
Z przodu widoczność utrudniają słupki boczne, chociaż nie są niby szerokie, ja mam dodatkowo owiewki. Poza tym pozycja za kierownicą jest wysoka:) parkowanie \"na oko\", w końcu sedan:). Dla porównania w fiacie punto I widoczność lepsza:P.
Materiały użyte we wnętrzu wersja EL, są nie najlepsze.. kierownica, gałka biegów szybko się \"wycierają\", kratki nawiewów rozlatują.
Wg mnie beznadziejny suwak od regulacji nawiewu, zdecydowanie wolę tradycyjne pokrętło:)
Przestrzeni wewnątrz tyle co z punto,4 osoby spoko, ale 5 to już ciasno! Bagażniczek duży, ale w hatchback\'u przewiezie większe rzeczy. W moim egzemplarzu brakuje dzielonych siedzeń, mało która siena chyba ma.
Ze zużyciem paliwa nie ma tragedii, zależy od ciężkości nogi, obciążenia, miejsca poruszania się no i egzemplarza:]. Zużycie lpg od 8,0 (trasa, 2os+100kg), do 12,3 (zima, miasto, korki), oprócz lpg oczywiście trochę pb95:).
Stosunek jakości do ceny ceny bardzo dobry:). za te same pieniądze można mieć fiata sc, no ale tamten to wielkością nie grzeszy:P. Alternatywa to Lanos:)
Po zakupie wymienione sprzęgło, robione zawieszenie, układ kierowniczy i trochę innych rzeczy. trzeba troszkę dołożyć jak kupi się coś \"okazyjnie\":/

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 8V 75KM 55kW [l/100km]

9,6