Ocena kierowcy - Fiat Siena

Łukasz, 5 lat temu
Silnik 1.2 8V 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Fiat Siena 1.2 8V 75KM 55kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : z gazem super ekonomiczna jazda, taniej to już chyba tylko taczkami
Karoseria : i parę innych rzeczy
samochód ekonomiczny, w sumie przyjemnie się nim jeździ, ale niedający o sobie zapomnieć, ciągle mu coś dolegało (ale nie pod względem silnikowym), masa ciągłych małych usterek, wykańczających psychicznie, no i ta wszechobecna rdza (podłoga nadkola). Auto dla majsterkowicza z garażem, który sobie go zabezpieczy od spodu, w wolnej chwili pospawa co trzeba, naprawi, i będzie trzymał w garażu - może wtedy dłużej wytrzyma w jako takim stanie. Podsumowując - silnik ok, jazda ok, reszta wymaga sporej cierpliwości.
silnik to najmocniejszy element tego samochodu, miałem z instalacją gazową (nie sekwencja) - benzynę tankowałem raz na pół roku za grosze, gazu palił tyle co kot naprykał, no po prostu rewelacja pod względem ekonomicznym i dlatego trzymałem go dwa lata, ale w trosce o moje zdrowie psychiczne w końcu sprzedałem
w normie
nadspodziewanie przyjemnie się to prowadzi
jedna wielka tragedia - rdza rdza i jeszcze raz rdza. najpierw bąble, a po zimie np. lewy błotnik jak po serii z CKMu. podłoga w bagażniku dziurawa - można buty oglądać po otwarciu bagażnika i podniesieniu wykładziny. Drzwi tak nie brało.
w normie
grzeje, wieje, nie było problemu
w normie
raczej nieduże, ale wolałbym większe ale rzadziej dokładać i nie myśleć ciągle o tym co w tym miesiącu trzeba naprawić z takich upierdliwych rzeczy
jaka cena taki samochód więc cóż...
Dobijający element tego samochodu. Ciągle, ale to ciągle coś - poczynając od np. świecących ciągle bez powodu przeciwmgielnych (wymieniłem sterownik, pomogło ale co z tego skoro tylko na ok. miesiąc) po np. pękniętą nagle prowadnicę fotela (dodałem gazu i coś puściło z przodu, fotel się przechylił i nagle zamiast do przodu to widzę podsufitkę, no kabaret), psujące się zamki w drzwiach (kluczykiem nie otworzysz, po rozbiórce i naprawie działały przez 2 miesiące, potem od nowa to samo) itp. Tak że ten samochód nie pozwala o sobie zapomnieć jeżeli chodzi o drobne usterki. I to te nie jest tak że kupiłem zaniedbany egzemplarz - znam historię tego auta odkąd miał 2 lata, kupiłem od znajomego który też na nim nie oszczędzał i ciągle coś musiał robić.
Tu raczej brak, bo odpalał i jeździł, zawieszenie do roboty standardowo, klocki tarcze też, jak w każdym innym czy to Fiat czy VW, przeguby itp, wymieniałem też maglownicę

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 8V 75KM 55kW [l/100km]

7,3