Ocena kierowcy - Fiat Siena

Roger krzysio2@wp.pl, 22 lat temu
Silnik 1.2 i 82KM 60kW
Rok produkcji 1999
Fiat Siena 1.2 i  82KM 60kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Auto spełnia moje oczekiwania,tani w eksploatacji/spalanie,ubezpieczenie-niska pojemnosc/Osiągi wystarczające do dynamicznej jazdy,zawieszenie spełnia dodrze swą role,potrzebny by był większy rozstaw osi/komfort/.Denerwuje pseudo oszczędnosciwa polityka dotycząca jakości wykończenia wnętrza/ile kosztuje zegarek elekt. -brak w /wersji EL/czy osłona na hamulec ręczny ?!Lakier tradycyjnie nie najlepszej jakości/doświadczenie z CC/Opony fabryczne Firestone lepsze od Debicy,plastiki w kabinie nie hałasują.Ponad 2-letnia eksploatacja nie zaskoczyła niczym nie miłym.Z opini innych użytkowników stwierdzam ze należy mieć szczęscie do danego egzemplarza/znam przykład Sieny 1.2 palącej ponad 12l !!!-wynikało to z wady centralki/Zrezygnowałem z przeglądów w ASO ze względu na ceny i olewanie klienta /na przeglądzie po 20 tkm.wlano mi za dużo oleju !!!,spowodowało to wycieki na uszczelce od głowicy.Wymiana samodzielna po 40tkm - brak wycieków.Brawo serwis w Lęborku !!!.Olej Selenii 10W/40 nie jest wart swojej ceny.Jeżdze na Lotosie 10W/40 lepszym jakościowo i tańszym o 30%.Radzę przestrzegać terminów przeglądów i korzystać z zaufanych warsztatów lub samemu wykonywać wymiany mat.ekspl.Ogólnie zadowolony jestem z Fiatów /50 tkm.z CC 700 bezawaryjnie,44 tkm. z Sieną 1,2-bez problemu/.Rożnego rodzaju wpadki dotyczą rownież innych marek/ np.Opel Astra 4-letni rdzewiejacy ,czy legendarny VW Golf 2-letni z awarią centralki/.W przypadku Sieny nie żałuje zakupu,rozważałem możliwość kupna Dełu-mikrofalówki-Lanos i dobrze że nie kuiłem pudła które pali 11-12l i za 5 lat po części bym jeżdził do Koreii/Bankrut/.
Silnik jak na tą pojemność b.dobre osiągi,elastycznosc O.K, można się poscigac z autami wyższej pojemnosci
Bieg wsteczny - kłopotliwe właczanie,dwójka trochę chacząca,reszta bez zarzutu
Stabilnosc O.K nie licząc przechyłów przy szybko pokonywanych zakretach?/ na szczęscie nie są niebezpieczne
Zbyt masywne przednie słupki,utrudniają jazde w mieście.Cofania trzeba się nauczyc na wyczucie, chociaż nie jest tak tragicznie jak mówią
Brak podłokietnika - ułatwiał by prowadzenie na długich trasach.
Wwdajnosc wentylacji i ogrzewania dobra,co za kretyn projektował zmiane z ciepłego na zimne powietrze i odwrotnie -trwa to wieki...
Przód o.k ,tył dla trójki chudzielców.
Powyżej 115-120 km/h za głosno,plyta podłogowa /nadkola tył proszą sie o lepsze wytłumienie/
Spalanie jako podstawowa zaleta trasa -5,5 - 6 l./do 110-115 km/h / miasto ok. 6-7,5 l. max.autostrada w Niemczech 140-150 km/h 8-8,5 l.
Na dzień dzisiejszy za droga wersja HL-proponuje kupno 1-2 latka /duża utrata wartosci.Za 20.000 masz 2-letnią Sienę.
Kiepskie wykonczenie wnętrza/daszek przeciw słoneczny opada/Po zamontowaniu radia i usunięciu zaślepki /wersja EL/świst powietrza w kabinie przy 50-60 km/h podczas wiertrznej pogody.SZUKAM NA TO RADY!
44 tkm. rocznie ponad 20 tkm. jestem zadowolny,mechanicznie bez zarzutu,
Fiat Siena