Ocena kierowcy - Fiat Siena

Tomek O., 19 lat temu
Silnik 1.2 i 82KM 60kW
Rok produkcji 2001
Fiat Siena 1.2 i  82KM 60kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Ogolnie jednak jestem z tego autka zadowolony. Ma ono kilka minusow to fakt, ale za ta cene nie dostanie sie na pewno nic wiekszego, z lepszym silnikiem, i z tak ogroooomnym bagaznikiem. Zakladajac LPG traci sie na osiagach, ale finansowo to duza ulga. Ogolnie wiec ludziom ktorzy gdzies maja male niedorobki, a potrzebuja fajnej furki na dojazdy do pracy i wyjazdy wakacyjne - polecam
Jak na tak mala pojemnosc nie mozna nazekac, ale niestety LPG go troche przymula. Zeby bezpiecznie wyprzedzac czasami trzeba zredukowac nawet do 3 - (silnik powyzej 80km/h wyje ale ciagnie dobrze) Troche niestety bierze oleju (ok 0,25l/1000 km).
Sama skrzynia ok - jak dla mnie calkiem w porzadku zestopniowana. Zgrzytal wsteczny i ciezko wchodzila jedynka, ale okazalo sie ze to wina sprzegla.
Do trwalosci zawieszenia nic nie mam - jest naprawde ok (po 77 tys zadnych luzow, amory ok). Niestety powyzej 120km/h wystarczy lekki wiatr boczny aby autko tanczylo na drodze.
Byloby by bardzo dobrze gdyby nie widok do tylu (ja chyba nie jestem w stanie wyczuc tylu mojej Sciemki) i troche za grube przednie slupki.
Dla mnie wszystko gra - no moze poza usytuowaniem podlokietnikow na drzwiach w wersji EL - sa troche za nisko przez co sa koszmarnie niewygodne. No ale generalnie 5
No tu to trzeba oddac Fiatowi co jego. Ogrzewanie przynajmniej w moim egzemplazu jest super. nawet w spory mroz kilka minut i goraco na maxa.
Jak na ta klase i wielkosc ok - troche wasko ale na 2 osoby z przodu luz. Z tylu w 3 osoby ciasno.
Powyzej 3,5 tysiaca robi sie glosno. Jechalem kolegi Fabia i jest cichutko - ;(((((((
Zuzycie PB dosc wysokie. Okolo 9 l/100 km po miescie. W trasie nie oszczedzajac 7 l/100km. Gazu 13 miasto i 8,5 trasa. Przeglady w Fiacie to pomylka i cenowo i jesli chodzi o jakosc uslugi (trzeba robic na gwarancji zeby jej nie stracic). Naprawy w ASO na srednim poziomie cenowym - zalezy duzo od samego ASO. Przy okazji - nie polecam warszawskiego ITAL-Motu. Tylko 3 poniewaz jak na tak tanie i popularne samochody ceny obslugi duzo za duze
Jak juz pisalem za ta cene nic lepszego sie nie kupi. (a raczej dalo kupic - juz nie ma Sien w salonach)
Taaaa to jest chyba glowny moj problem. Ciagle cos skrzypi, piszczy, zgrzyta. Elektryka swiruje rowno - nagle nie ma pozycyjnych, za jakis czas te wracaja a nie ma nawiewu i w kolko. Ostatnio bez nawiewu jezdzilem przez ponad miesiac. Umowilem sie w koncu z mechaniorem, zapalam fure, pyk i dziala wszystko, nagle samo sie wlaczylo po miesiacu bezczynnosci - gorzej ze jest zima i jak nagle (odpukac) znowu padnie to bede mial problem.
Duperele duperelami ale jesli chodzi o powazne usterki jest super. Przez 3 lata i 77 tys przebiegu nigdy Siena mnie nie zawiodla (w ciagu 2 tygodni zrobilem 4500 km po rumunii :)))))).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 82KM 60kW [l/100km]

9,3