Ocena kierowcy - Fiat Siena

miodzio WRC michalb_86@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 1.4 i EL 71KM 52kW
Rok produkcji 1998
Fiat Siena 1.4 i EL 71KM 52kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : układ kierowniczy- chodz jak na auto przystało 2,5 obrotu kierownicą do pełnego skrętu auto znowu najmniejsze nie jest ale wcisne sie prawie wszedzie(prawie czyni wielką róznicę ale nie az tak wielką w tym przypadku) pozatym niemam wspomagania a kierownica lekuteńko sie kreci jak ta lala;]
Karoseria : lubi chwytac rdza przy tylnych nadkolach i błotnikach, pozatym ani sladu rdzy gdziekolwiek indziej, podwozie cacy:D
Zawieszenie : troszke za miekkie zxawieszenie jak dla mnie, na zakretach tyci go bierze ale z dugiej strony bardzo ładnie przeslizguje sie po nierównosciach nawiezchni , chyba ze są jakies nasze ukochane potęzne dziury na drodze to amen kaplica ;]
Silnik : silnik mimo ze tylko 1,4 niezwiudł mnie jeszcze nigdy, wyjątkowo udany silnik-ma przebieg ponad 120 tys a pracuje prawie jak nowy, poza drobnymi wymianami typu swiece, paski rozżądu, uszczelka pokrywy zaworów (wymiana po 10 latach od daty produkcji) silniczek jak dlamnie niezawodny!!!!
całokształt w skali od 1 do 10 oceniam na minus 7 troszke brakuje do pełni szczęscia lecz czego wymagac od 10 letniego auta, najwazniejsze ze jeździ serwisowane w miare mozliwosci i garazowane , jak sie dba o auto to autko sie odwdzięczy.
silniczek bardzo ładnie pracuje czasem jak jest zimny troche chodzi głosniej ale w sumie to norma jak sie nagrzeje bardzo elastyczny , lubi spokojną jazde bez przeciągania na obotach lecz w sumie ja mam troche cięzką noge na gazie , lubie troszke przeciągnąc i bardzo ładnie sie zbiera elastycznie i płynnie i nic absolutnie nic sie nie dzieje
na zimnej skrzyni jak sie rusza lubi troche szarpac jak sie puszcza sprzęgło czuć az jak sie \"zapina\" kolejny bieg ale minuta pół jak sie rozrusza i git;] (jak by na to niepatrzec auto jak i podzespoły mają 10 lat wiec mają prwo jusz cosik nie ten tego )
nie mam tutaj jakiś większych uwag przeniesienie napędu bez wiekszych problemów tak jak i zawieszenie chociaz mogło by być troche twardsze
widocznosc powiem ze jest dobra nawet bardzo dobra, słupki przednie z lewej jak i z prawej nie ograniczają widocznoci zbytnio, słupki tylne są znacznie większe natomiast nie ma to zbytnio znaczenia (jak kto woli mozna cofac patrząc przez tylną szybe lecz nie polecam z powodu tego iz nie widac końca tylnej klapy od srodka , natomiast o wiele lepiej jest cofac na lusterka boczne widac i koniec auta i wszystko na okolo)
bez większych zastrzeżeń chodź nie jest to cudo techniki, nie ma tesz co nazekac;]
co prawda mam siene bez klimy wiec lato otwarte szyby;] a zimą ogrzewanie nie sprawialo mi nigdy kłopotów , grzeje jak przy kominku (tylko ognia mi brakuje) ;]
z przodu wygodnie duzomiejsca na nogi i troche przestrzeni tesz jest takze nie mozna powiedzieć zeby było w tym acie ciasno , inaczej z tytu, co prawda z tyłu nie jechałem nigdy (chociaz kierowac z tylnego siedzienia, hmm no czemu nie ) ;] ponoć troszku mnije miejsca na kolana ale maluch to w końcu nie jest , mini wan tesz nie wiec odpowiedzcie sobie sami na to pytanie jaka jest przestrzeń ;]
wyciszenie kabiny pasazerów przecietne, nie ma tragedi ale mogli by sie projektanci troche bardziej postarac (inna sprawa ze w moim przypadku wyciszenie auta to zło) ;]
auto na gaz LPG - w miescie w korkach nawet i 11 lub troszku wiecej, trasa ponizej 9 lub 8 L natomiast cykl mieszany to plus minus 10 litrów na 100 km czyli nie jest tak zle jak by sie mogło wytdawac ;]
taki model jaki ja posiadam \"chodzi\" mniej więcej od 6 tysięcy do 10, 15 max w zaleznosci od wyposarzenia no i wersji oczywiscie myśle ze to uczciwa cena (zawsze jest tak ze sprzedającemu wydaje sie ze mało a kupującemu ze dużo, kwesta dogadania
jesli chodzi o drobiazgi to jak w kazdym aucie czasem sie psują czasem nie, na to nie ma rady w moim przypadku drobiazg jaki wymieniałem ostatno to wtyczka do żarówki lampy przedniej prawej, coś holera mi kabel nadgryzło jakieś stworzonko boże i sie musiało jakieś zwarcie zrobić i wtyczka do wymiany pozatym nic szczególnego ;]
ostatnio sworzenia wahaczy ale na naszych drogach to sie chyba tyczy kazdego auta... a coś powaznego hmmmm, przepalona kontrolka od wtrysku hehehe, nie mam zastrzezeń trafiła mi sie siena jakaś taka udana technicznie mało co wymieniam a działa ;]

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i EL 71KM 52kW [l/100km]

9,6