Ocena kierowcy - Fiat Siena

PanTaksufkasz, 9 lat temu
Silnik 1.4 i EL 71KM 52kW
Rok produkcji 1996
Fiat Siena 1.4 i EL 71KM 52kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Z czystym sumieniem mogę polecić Sienę, jest to samochód bardzo wytrzymały, jednak z dużym spalaniem, dobrze się prowadzi, jest niezawodny, ma dobre przyśpieszenie. Pomimo posiadania nowszego samochodu, mam w planach zakup kolejnej Sieny. Polecam ten samochód dla nowych kierowców jak i tych z doświadczeniem.
Inne : Korozja nadwozia
Inne : Pognite progi
Siena nie jest samochodem pięknym, wielki "tyłek" zdecydowanie nie prezentuje się dobrze, natomiast jest to auto, które do 140km/h prowadzi się znakomicie, nie ma większych problemów z blachą. Podłogę rdza po prostu kocha, jednak najgorzej jest z progami. Mechanicznie nie miałem żadnych problemów z tym samochodem, poza oczywistymi elementami ulegającymi eksploatacji.
Silnik nawet mimo 1.4 ma bardzo ładne przyśpieszenie, jest praktycznie bezawaryjny, nigdy w życiu mi się nie zagotował, raz w życiu musiałem wymienić świece i tyle do roboty miałem przy silniku.
Skrzynia biegów pozostawia troszkę więcej do życzenia, jednak u mnie jest nie do zdarcia, poza wymianą linki biegu wstecznego, nigdy nie było problemów.
Samochód w którym przy nieumiejętnej jeździe częstymi do wymiany będą wahacze oraz amortyzatory, jednak po oswojeniu się i poznaniu z samochodem, nie ma z tym problemów. U mnie żadne z tych elementów nie były wymieniane już od prawie 140tys km
Widoczność z przodu jest rewelacyjna, czego nie można powiedzieć o tylnej szybie, gdzie przeszkadza po prostu bagażnik, jest to również szyba dość niska natomiast szeroka. Jednak nie jest to coś, co mogło by jakoś szczególnie utrudniać jazdę.
Łatwy i komfortowy dostęp do wszystkich przełączników, bardzo dobrze widoczne wszelkie wskaźniki takie jak prędkość, temperatura czy ilość paliwa. Również dobrze widoczne kontroli kierunkowskazów, świateł, hamulca pomocniczego, kontrolki oleju, silnika itd. Gorzej sprawa wygląda tu z siedzeniami, gdzie po prostu są one dość twarde i po jakiś 5-6godzinach jazdy zaczynamy odczuwać dyskomfort, jednak przy krótszych trasach, nie ma z tym problemu, dodatkowo pod ręką dźwignia zmiany biegów, nie trzeba wyciągać ręki i szukać dźwigni jak w niektórych modelach.
Jeżeli chodzi o wentylację, jest tu minus ponieważ moc jest dość niska. Ogrzewanie sprawuje się lepiej, jednak trzeba liczyć się z nagrzewaniem silnika przez ok. 25min. A samo ogrzewanie jest dość słabe.
Przestrzeń jest wystarczająca, z przodu jest dość dużo miejsca na nogi, natomiast z tyłu, wszystko zależy od ułożenia foteli z przodu. Jednak dramatu nie ma, a to czego zabraknie, nadrabia wielki bagażnik.
Wyciszenie w tym samochodzie nie powala, silnik dość mocno słychać, jednak nie jest to jakieś mocno uciążliwe, pod warunkiem, że nie piłuje się Sieny na maksymalnych obrotach.
Samochód sam w sobie jest praktycznie bezawaryjny, jednak koszty paliwa są dość spore. Siena jest samochodem, który nie jest dla osób szukających pojazdu ekonomicznego.
Wysokie spalanie zdecydowanie rekompensuje niezawodność, bez problemu przemierzałem długie trasy po całej Polsce jak i za granicą, nie bojąc się, że coś się "schrzani" podczas drogi. Zdecydowanie za tą cenę jest to bardzo fajny samochód.
-Przycinające się pasy bezpieczeństwa (wystarczy kilka razy szarpnąć i jest dobrze). -Słaby nawiew spowodowany zapychaniem (warto przeczyścić raz na 2-3 lata).
Podczas użytkowania tego pojazdu, oraz wcześniejszemu korzystaniu jako pasażer (samochód od nowości w rodzinie), poza standardowymi wymianami części, które ulegają eksploatacji, nie było żadnych poważnych problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i EL 71KM 52kW [l/100km]

11,7