Ocena kierowcy - Fiat Siena

cezgoc@bigfoot.com, 20 lat temu
Silnik 1.6 i 87KM 64kW
Rok produkcji 1998
Fiat Siena 1.6 i 87KM 64kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
przewiezie szybko 4 osoby z dużym bagażem na duże odległości, naprawy i części poza ASO są dwa, trzy razy tańsze
można wyprzedzać nawet na 5 biegu, gdy jest zimny skaczą obroty i troche szarpie
żadnych problemów
fatalne hamulce: ze 140 trzeba hamować silnikiem, niebezpiecznie sie przechyla na zakrętach
trzy razy obdarłem zderzak z tyłu - to chyba wszystko tłumaczy
fotel o dziwo wygodny nawet dla wysokiego kierowcy: mam 185 i potrafię przejechać bez zatrzymywania 500 km
latem wszystkie nawiewy trzeba skierować na kierowcę; zimą OK
dobra jak za taką cenę, nie mam problemów z nogami nawet przy 185 wzrostu
opływające powietrze OK, toczenie OK, zawieszenie OK, nad silnikiem trzeba by popracować - cichszy niz lanos, głośniejszy niz astra
przy prędkości podróżnej 140 pali 10,5 l gazu - rewelacja, w ASO przeglady są drogie, zamienników jednak jest wiele
kupiłem go za 16 tys. przy przebiegu 80 tys. w 2001 - rewelacja: w osiągach i ilości miejsca nie dorównają mu felicja, czy 206
przewody zapłonowe 80 tys., ogranicznik drzwi przednich 60 tys., pas kierowcy 20 tys. i 110 tys., łożyska kół przednich 60 tys.
alternator dwa razy: przy 90 tys. i 110 tys., tłumik tylny: przy 80 tys. i 120 tys., hamulce: klocki co 20 tys., tarcze co 40 tys. , sprzęgło pewnie padnie przy jakichś 140 tys., uszczelniacze półosi 120 tys., pasek rozrządu 100 tys., dużo odprysków lakieru (niemetalik), bieże olej (litr na 5 tys.), wymiana szczęk i tłoczków z tyłu 110 tys.
Fiat Siena