Ocena kierowcy - Fiat Tempra Kombi

ozeo1@wp.pl, 19 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 75KM 55kW
Rok produkcji 1992
Fiat Tempra Kombi 1.6 i.e. 75KM 55kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
wielki samochód za niewielkie pieniądze, bardzo funkcjonalny, w miarę ekonomiczny, dobra blacha (ocynk), niekłopotliwy w eksploatacji, trochę marne, trzeszczące plastiki, wygodny i przyjemny w prowadzeniu. gdyby był jeszcze produkowany to bym nowy kupił
kultura pracy ok, wiele osób dziwi się że silnik w fiacie może tak równo i cicho pracować
nie mogę narzekać, chodzi w miarę lekko i nie zgrzyta, czasami trzeba poprawić wsteczny
prowadzi się pewnie i niczym negatywnym podczas jazdy nie zaskakuje
bardzo dobra we wszystkich kierunkach - mimo że kombi
deska analogowa - czytelna ale nieco archaiczna, nisko położone radio - lewarek skrzyni biegów przeszkadza w obsłudze, wszystkie przełączniki dobrze dostępne i widoczne
tu mogło by być lepiej, nie wiem czy to tylko u mnie ale czasami (szczególnie w deszczowe dni) szwankuje regulacja rozprowadzania powietrza wtedy słabo daje na szybę
REWELACJA!!!!w pięć osób jedzie wygodnie a w cztery wręcz luksusowo, miejsca na nogi z przodu i z tyłu pod dostatkiem, rewelacyjne fotele i kanapa w kombi nie brakuje miejsca nawet na duży bagaż dla całej rodziny, na kolana powala przestrzeń po złożeniu tylnej kanapy. Mało który samochód oferuje tak dużo miejsca.
powyżej 120 dają o sobie znać opory aerodynamiczne ale można swobodnie rozmawiać i słuchać radia
na gazie 10 litrów na 100 (zimą - może latem będzie lepiej) paliwo średnio 7 - 7,5
za kilka tysięcy zł można mieć samochód z połowy lat 90 z bardzo dobrym wyposażeniem, silniki do wyboru, dobra blacha, a do tego duży i wygodny, może spokojnie konkurować z niejednym zachodnim samochodem, polecam.
drobiazgi, szczególnie elektryczne - podświetlenie deski, kostki reflektorów, drobne wycieki oleju z silnika
żadnych poważnych (odpukać) usterek nie było choć zdarzyło się kilka razy że na gorącym silniku tak jakby nie miał siły obrócić wałem- akumulator w porządku- po ostudzeniu silnika wszystko ok, może ktoś spotkał się z czymś takim, proszę o poradę na maila.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 75KM 55kW [l/100km]

7,4