Ocena kierowcy - Fiat Tipo I

ipmario, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 80KM 59kW
Rok produkcji 1990
Fiat Tipo I 1.6 i 80KM 59kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Wbrew powszechnym opiniom nie taki "Fiat-grat".Moj to prawdziwy "kon roboczy" , jezdze w dlugie trasy i katuje go po miescie.Tak naprawde to mialem i BMW i wypasiona Omege i Miecia 123...ale jak mowie zonie ,ze go sprzedam albo zezlomuje to mi beczy.Naprawde mozna sie przywiazac.Przy -17 st.C zapala na gazie..od razu :) i zrobilem nim juz tyle kilometrow....
Najgorszy z calej dostepnej gamy silnikow.Stosunek pojemnosci do mocy wyraznie niekorzystny.W zamian jak widac po przebiegu dosc zywotny :) Moj ciagle w calkiem dobrym stanie. Ale kto moze, kupujcie 1.8 lub 2.0 16 V albo przynajmniej wersje 8 v. Calkiem inna jazda ;)
Pieta achillesowa Fiata.Wlalem do swojej MotorLife i jest o niebo lepiej.Biegi nie hacza i przestala halasowac ;)Generalnie i tak jak na przebieg , nie mozna az tak bardzo narzekac.
I tu jednak "+" .Pewny w ciasnych zakretach , szeroki rozstaw kol tez ulatwia kontrole nad autem w szybkich zakretach.Trwalosc w normie (nie powinno sie moim zdaniem w naszych warunkach drogowych mowic o awaryjnosci zawieszen).Czesci tanie.
Po prostu dobrze.
Tu z kolei , przecietnie.
W moim diable grzeje jak w koksowni i to dosc szybko (mamy teraz tegie mrozy). W lecie bez klimy , w kazdym aucie daje popalic.
Nooo wydaje mi sie , ze wiekszy od Golfa.Z tylu tez tragedii nie ma.Fotele dobrze trzymaja i sa dosc dobrze wyprofilowane.Siedzi sie ogolnie dziwnie , bo dosc wysoko ale trudno to uznac za wade badz zalete.Maly bagaznik :(
No tu nie mozna mowic o wyciszeniu.W tej samej rodzinie Fiata np. Lancii Dedrze jest jak w Rolls Royce´ie. Powyzej 100km/h wyje powietrze , po 130 silnik, przy 150 wyje tez ja.Ale jechalem tez Palio Weekend rocz.97 i Bog mi swiadkiem nie zamienil bym sie !!
Tu tez zdecydowany plus.Moj na benzynie w dlugie trasy bral 6-6.5l./100km , przy predkosci stalej 110-120 km/h.Na gazie pali 7l/100km. Jak wracam z wakacji to mu czasem deptalem i do 160km/h na gazie i jechal bez oporow , a niektorych to bardzo dziwilo :).Ostatnie kilometry pokonywalem na benzynie ...ale nic to ;)Co moge naprawiam sam ale nie jest wybredny i zniesie tez normalnej klasy mechanika, ale tych zawsze warto pilnowac!!
Tu musi byc dobrze , bo za taka kase dostaje sie calkiem dobry samochod.Mimo wszystko polecam inne silniki , wiecej frajdy z jazdy bo auto ma naprawde przyzwoite zawieszenie.A kiedys ludzie placili 20tys. za Poloneza !!
Drobiazgi , drobiazgi , drobiazgi... czasem wkurzajace ale jak sie ma czas mozna go doprowadzic naprawde do dobrego stanu , za niewielkie pieniadze.Najgorsze u mnie to mechanizmy opuszczania szyb (elektryczne) , pierdolki typu pekniety plasticzek , prowadzacy szybe w pionowej prowadnicy , przez co w/w "opada" ku przodowi :/
Raz w trasie szczotki alternatora ( tzw. "elektromechanik" ze Swiebodzina chcial mnie zloic za "naprawe" 500PLN !!!!) Dodam ,ze naprawe mozna wykonac w normalnym warsztacie za 100PLN material +robocizna . Jeszcze mnie zrugal ,ze sie wybralem w trase zepsutym autem ...matol !!!Przejechalem bez ladowania jeszcze 100km i za to go kocham !!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 80KM 59kW [l/100km]

11,0