Ocena kierowcy - Fiat Tipo I

_zyleta, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 80KM 59kW
Rok produkcji 1991
Fiat Tipo I 1.6 i 80KM 59kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik bez zarzutu równa praca b.elastyczny cichy i ma dobrego kopa kiedy trzeba
Przeniesienie napędu : cięgna zmiany biegów i wodzik zwany sierżantem trzeba o nie dbać
Karoseria : tylne błotniki lubi rdza
Układ elektryczny : kostki przy reflektorach lubia przerywać - wystarczy wymienic i po sprawie
jak na ten rocznik i przebieg autko godne polecenia nigby nie zabrakło mi gazu pod pedałem oczywiście nie jest to rajdówka ale na zwykłą jazdę dla statystycznego kowalskiego ok
zarówno na benzynie jak i na gazie bardzo dobrze ładnie wchodzi na obroty
jak to we fiatach wsteczny czasami ciezko wchodzi zimna skrzynia + luzy na wodzikach i sierżancie lub zapieczony sierzant to tragiczne połączenie skrzynka lubi wtedy płatać figle - wyzucać biegi , zgrzytać przy redukcji
dosc sztywny jak dla mnie zbyt sztywny (trzeba na mnie brać poprawkę wychowałem się na hydropneumatycznym zawieszeniu citroenów) alenie jest źle jeżeli trzeba cos wymienć to napewno za wczasu sie to usłyszy (dość głośna praca zawieszenia) prowadzi się nie źle na ostrych zakrętach lekko podsterowne ale bez przesady
przód i boki ok tył też dobrze prawie pionowy tył nie sprawia problemów na parkingu
wszystko tam gdzie być powinno nawet klakson (nie jak we francuzach) moze tylko radio trochę nisko
szybko się nagrzewa nie mam problemów z parą na tylnej szybie dmuchawa ok trochę głośna na 4 biegu
miejsca pod dostatkiem nawet dla osób ok 190 cm na tylnej kanapie nawet przy maxymalnie odsunietych przednich fotelach osoby ok 170cm nie bedą narzekać
nie jest to zaden szał ale na niskich obrotach ciezko usłyszeć silnik przy wyższych obrotach dostatecznie cicho przy prędkosci pow.100 szum powietrza opływajacego karoserię
tu też nie ma super wyników fiat jak to fiat wypic lubi gaz 9-11 / benzyna 8-10 przy ostrej jeździe potrafi wiecej spalic jednak pomaga coprawda analogowa ale zawsze kontrola trakcji
w cenie roweru moznamieć auto z abs, airbag, klima i kontrola trakcji i przyzwoitymi osiagami w miare ekonomiczne bardzo wygodne i tanie w naprawach
nie jest źle ale co tu mówić autko z 91roku z przebiegiem 211tyś ma prawo czasami niedomagać ale i nie jest źle
jak na razie zadnych powaznych awarii autko doglądane na bieżąco i nie zaniedbane nie powinno sprawiać kłopotów

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 80KM 59kW [l/100km]

9,8