Ocena kierowcy - Fiat Tipo I

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Tipo I 1.6 i.e. 90KM 66kW 1988-1991 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Zawieszenie
rewelacja, jak na swoje lata, za nic bym go nie oddał, ani nie zamienił. zżyliśmy się, potrafimnie zaskakiwać, zupełnie pozytywnie, jak i trochę mniej, jak na seniora -ma swoje humnory, ale trzeba je uszanować. ogólnie jeden z lepszych modeli FIATA w historii, samochód roku 1988. wciąż mi służy i pewnie będę jego ostatnim właścicelem. co by nie mówić to użyteczna z niego maszyna
jak na 23 latka to rewelacja. czasami mam wrażenie, że wymieniłem w nim niemal wszystko dlatego obyło się bez generalnego remontu. pracuje z dość dużą kulturą.. w sumie nie do zdarcia
cóż powiedzieć.. skrzynia jak skrzynia, trzeba się przyzwyczaić, w moim modelu są dość małe przełożenia, przez co ma się wrażenie sportowej skrzyni biegów, tylko te konie mechaniczne gdzieś pouciekały (a może zdechły..?? kto wie?)
jak jedzeisz za szybko to wszystko się trzęsie, na zakrętach rzuca, ale człowiek przynajmniej czuje, że jedzie a nie tam.. jak hamujemy na nieco bardzej ślizgiej nawierzchni, to można poćwiczyć panowanie nad kierownicą
przód i boki diealnie, do tyłu trochę gorzej, może dlatego, że mam jakieś dziwne lusterka i coś mi zniekształacają obraz
ergonomiczny to on jest, bo mamy tu wszystko dostępne i pod ręką, bo tak naprawdę co ma nie być? prawie nic tu nie ma, tak po prawdzie, żadnych fajerwerków nie uświadczycie
zimą nagrzewa się baaaardzo wolno, za to latem maksymalnie szybko i do ekstremalnych temperatur. brak klimy bardzo odczuwalny. zimą akurat jak dojadę do pracy, to czuję, że robi się nieco cieplej
wygodnie i dla kierowców i dla pasażerów, podróżowało nim nieraz conajmniej 5 dorosłych mężczyzn i nikt nie narzekał na brak miejsca. w swojej klasie bardzo przyzwoicie
buczy i huczy, czujemy hałśliwie każdą dziurę, silnik wyje niesamowicie, ale mi to nie przeszkadza. ma swoje uroki, taki power ranger się załącza, wiecie, rozumiecie..
bywało lepiej, teraz zaczął pić dużo i łapczywie. cóż począć, apetyt rośnie w miarę jedzenia.. przy silniku 1.6 tak czy siak pije za dużo..
nawet nie wiem , jak to wygląda, ale pewnie za jakieś groszaki można je nabyć. jako drugie auto - z pewnych rąk, zadbany - można spróbować
jak na 23 letniego FIATA, to bardzo przywoicie, bo wciąż jeździ i to się ceni. wymieniłem w nim sporo, może wszystko, ale co tam.
nie pamiętam, może coś tam było, a może nie, ale tak na poważnie to chyba jednak nie...
Fiat Tipo I