Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Hatchback

Paweł, 4 lata temu
Rok produkcji 2018
Fiat Tipo II Hatchback 1.4 95KM 70kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Zakupiłem roczny egzemplarz z przebiegiem 30'000 km. Dziś po roku ma 41000 zero usterek. Wersja lounge fajnie wyposażona we wszystko co potrzebne ( no może przydały by się czujniki parkowania z przodu). Jestem mega zadowolony z zakupu. W 2 letnim samochodzie nic nie trzeszczy nic nie stuka (co nie było dla mnie oczywiste). Fajne wyciszenie przy miejskiej jeździe. Powyżej 120 km/h niestety głośno zwłaszcza silnik, więc jazda autostradowa średnio przyjemna. Bardzo podoba mi się praca zawieszenia. Jest przyjemna, sprężysta ale nie miękka, na zakrętach przechyły nadwozia nie przerażają, aczkolwiek są wyraźne. Silniczek slaby ale przede wszystkim miał być trwały i tani w eksploatacji. I taki dokładnie jest zero problemów. Założona instalacja LPG STAG z którą również zero problemów. Fotele dobrze trzymają na boki i są w miarę komfortowe na krótkie trasy. To jest drugi samochód z przeznaczenie na dojazdu do pracy więc nie wiem jak fotele sprawdzają się w dłuższej trasie. Bardzo fajnie multimedia, bez szału ale wszystko działa tak jak bym chciał prosto i intuicyjnie. Super stylistyka oczywiście cały czas mówimy o samochodzie za 50 tyś. W tej cenie ciężko szukać czegoś ładniejszego, choć wszystko zależy od gustu. Ogólnie jakość i to co dostaje się za te pieniądze (w moim przypadku 46 tyś) jest godna polecenia.
Silnik jest........ bezawaryjny!!!!! i słaby. I to tyle w temacie. Jest taki jak się spodziewałem
Ok. Biegi wrzuca się precyzyjnie bez uwag.
Jak na tą klasę samochodu jest ok. Spełnia oczekiwania dla spokojnej jazdy po mieście. NA Przez rok nic się nie zepsułowno nie jest to sportowy układ:)
OK
Bez zastrzeżeń
Wszystko na miejscu, obsługa intuicyjna od razu wszystko wiadomo jak się obsługuje. W fotelach brak regulacji podparcia lędźwiowego.
Bez zastrzeżeń
Bardzo przestronne wnętrze. Dużo miejsca z tyłu na nogi w porównaniu do poprzednich samochodów czyli insigni 1 i bmw f10
Jest bardzo dobrze do ok 120 km/h. Powyżej tej prędkości silnik wchodzi powyżej 3500 obrotów i jest już to nieprzyjemny dźwięk. Również zaczynają być słyszalne szumy opływowe ale przebija je silnik. Poniżej 120 km/h jest według mnie bardzo dobrze, lepiej niż się spodziewałem
Zakupiłem roczny egzemplarz z przebiegiem 30'000 km. Dziś ma 41000 zero usterek. Założona instalacja LPG. Spalanie średnie około 8.5 litra LPG oraz około .4 litra PB95. Spalanie oleju około 0.2 l/1000 km
Idealnie. Jak dla mnie bezkonkurencyjny stosunek tego co się dostaje za takie pieniądze.
Przez rok nic się nie zepsuło
Przez rok nic się nie zepsuło