Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Hatchback

SzpicBrodka, 6 lat temu
Silnik 1.6 MultiJet 120KM 88kW
Rok produkcji 2016
Fiat Tipo II Hatchback 1.6 MultiJet 120KM 88kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Wygląd zewnętrzny.
Ogólnie cieszę się autkiem. Nie żałuję zakupu jak dotąd. Oby tak dalej.
Mruczy bardzo przyjemnie oczywiście po rozgrzaniu. Dynamiczna wg mnie bardzo dobra. ten silnik doskonale radzi także w trasie nawet przy obciążeniu. Moment obrotowy robi swoje.
Nic nie haczy. Bardzo ładnie klika np z 3 na 4. Taką samą miałem w bravo ale tu mam wrażenie, że pracuje dużo lepiej.
Trochę twardo zwłaszcza na kołach 17 ale w zakretach jak przyklejony. Wrażliwy przy bocznych wiatrach zwłaszcza bez obciążenia. Tył chyba bardziej halasliwy na nierownosciach.
Fotele super wygodne. W środku nie słychać że to diesel przy podróży z prędkością do 100 km. Na autostradzie silnika też niewiele słychać a jedynie wiatr i opony.
Wszystko pod ręką. Dostep do sterowania komputetem i radiem bardzo prosty. Osobiście wolałbym tylko sterowanie głośnościa radia pod lewą ręką kierownicy a nie pod prawą bo zmieniajac bieg nie mogę wyciszyć jednocześnie...
Bardzo szybko nagrzewa się. Mam zamontowane PTC a to godny ueagi dodatek.
Miejsca za kierownicą jak i dla pasażerów z tyłu w zupełności wystarcza. 4 osoby przez całą Polskę podróżowały bez zmeczenia.
Dokuczac może trochę szum wiatru przy wyższych prędkościach i przy deszczowej pogodzie. Poza tym cicho jak na diesla.
Koszt przeglądu nie rujnuje portfela. Spalanie na średnim poziomie ok. 5.5 L/100 też jest do zaakceptowania biorąc pod uwagę sporo jazdy w mieście i na kołach 17.
Kupiłem nowe auto w okazyjnej cenie. Wersja lounge z dodatkami, jedynie bez nawigacji, bo nie zależało mi na tym. Za cenę do 70 k nic nowego w tej klasie i dieslu z pewnością nie znalazłbym. Oglądałem i jeździłem testowo oplem, kia, hyundaiem, byłem w różnych salonach i musiałbym dopłacić minimum 20k by miec wyposażenie z tipo
Brak.
Brak.