Lista ocen Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM 70kW 2015-2020 (38) - Ergonomia

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Sedan 1.4 95KM 70kW
Najpierw plusy : wszystko w zasięgu ręki, fajne duże pokrętła od klimatyzacji z wyraźnymi wyświetlaczami. Szyba od kierowcy pełny automat góra/dół. I mój faworyt, przyciski serownia radiem pod kierownicą, idealnie dopasowane do moich dłoni. Teraz minusy : Pierwszy dość duży. To jest umiejscowienie przycisku otwierania bagażnika pomiędzy przyciskiem CITY a przyciskiem blokady drzwi. Udało mi się już otworzyć bagażnik w trakcie jazdy. Albo...
~Xenomorph
Sedan 1.4 95KM 70kW
Wzorowa - tyle napiszę - mój egzemplarz to "bieda" wyposażona w pakiet komfort - jest to wersja podstawowa, tak, tak - wiem - twarde plastiki (nie przytulam się do nich), ale schowków multum, fajny podłokietnik i sterowanie radiem z kierownicy. Polecam kupić pokrowiec na koło kierownicy lub, jak kto woli, je obszyć. Dla mnie zbyt wąski jest jej rant (skóropodobna nakładka z allegro załatwiła sprawę). Środek to totalny oldschool i mnie to...
~Janusz Żegota
Sedan 1.4 95KM 70kW
O fotelu kierowcy już pisałem. Brakowało podłokietnika między przednimi fotelami. Poza tym podstawowe funkcje używane na co dzień są regulowane przyciskami i dżwigniami. Nie trzeba mazać palcami po tablecie i wchodzić w kolejne podfoldery. To bardzo duże udogodnienie. Nawiasem mówiąc jest paradoksem, że tradycyjne rozwiązania są w tym przypadku dużo lepsze niż pseudo udoskonalenia.
~Meleic
Sedan 1.4 95KM 70kW
Wszystkie przyciski są ustawione tak, że podczas jazdy nie trzeba zerkać na konsolę aby coś zmienić. Radio czy pendrive włącza się intuicyjnie, klimatyzacje również można obsługiwać bez podglądania. Jedyne do czego mogę przy przyczepić to po stronie kierowcy za daleko są przyciski do szyb. Te do szyb tylnych są w zasięgu ręki, jednak te do przodu to już trzeba trochę wyciągnąć dłoń, aby nacisnąć.
~Adam
Sedan 1.4 95KM 70kW
Nie ma się do czego przyczepić- wszystko można szybko i intuicyjnie zmienić w trakcie jazdy poprzez dobre rozmieszczenie przycisków. Duża ilość pojemnych i łatwo dostępnych schowków jest niewątpliwym plusem, podobnie jak wygodne umiejscowienie przestrzeni na kubki z napojami- nie przeszkadzają w prowadzeniu i nie trzeba się gimnastykować żeby po nie sięgnąć.
~Husarz
Sedan 1.4 95KM 70kW
W sumie nie mam do czego się doczepić. Zachar mówił, że przeszkadza mu jakiś plastik przy operowaniu sprzęgłem. Potwierdzam jego istnienie. Szukałem dłuższą chwilę ale jest. Mam 46 rozmiar buta, setki osob testowało ten model przed Zacharem i nikt tego nie zgłosił. Może Zachar ma specyficzny sposób prowadzenia pojazdu? :-)
~mdnm
Sedan 1.4 95KM 70kW
Bez zastrzeżeń, wszystko jest na swoim miejscu. Sporo różnych schowków, panel środkowy czytelny i prosty w obsłudze. Także tutaj duży plus. Projektanci zapomnieli niestety o uchwycie do zamykania bagażnika -to masakra, koszty zamontowania takiego byłyby minimalne, a tak to nie ma jak zamknąć poza palcowaniem kufra.
~Tomek
Sedan 1.4 95KM 70kW
Koło kierownicy - super ( Lounge ). Sterowanie telefonem, radiem, ustawieniami wyświetlacza - proste i przyjemne. Z wad dla mnie - przyciski sterowania przednimi szybami za daleko z przodu. Co chwilę trafiam na szyby tylne. Podobnie za bardzo z przodu sterowanie lusterkami.
~Paweł
Sedan 1.4 95KM 70kW
Bardzo wygodne fotele, wszystkie przyciski na miejscu, obsługa auta bardzo intuicyjna. Ogromna ilość miejsca pod maską - z tym autem na pewno nie będzie trzeba jechać do serwisu na wymianę głupich świateł, a nawet istnieje szansa, że podczas zabiegu nie ubrudzimy koszuli!
Dziennik kosztów dla Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM 70kW
7,2
9,3
~Rados
Sedan 1.4 95KM 70kW
Posiadam podstawową wersję. Są przyciski i pokrętła mechaniczne na konsoli środkowej. Wszystko dobrze dostępne i przejrzyste jak dla mnie. Bagażnik pojemny 520 litrów otwierany z kluczyka albo z przycisku na konsoli. Sterowanie komputerem pokładowym z kierownicy.
Fiat Tipo II Sedan