Lista ocen Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM 70kW 2015-2020 (45) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rados
Sedan 1.4 95KM 70kW
Spalanie minimalne w moim przypadku to 5,6 litra na 100 km. W przypadku samochodu Tipo, który do małych nie należy jest to świetny wynik. Wcześniej jeździłem dieslem Skoda Fabia i osiągałem 4-4,5 litra więc w porównaniu do Fiata i tak jest super zwłaszcza ,że silnik jest prostą benzynową konstrukcją. Mój styl jazdy może odbiegać od stylu większości Polaków tj. gaz/hamulec, gaz/hamulec itd. Ja powoli się rozpędzam (2500 obr i kolejny bieg) i...
~Janusz Żegota
Sedan 1.4 95KM 70kW
Trudno jest mi to ocenić, bo nie wiem jak wygląda kwestia awaryjności tego modelu. Chociaż Fiat nie był nigdy bardzo drogi w naprawach. Natomiast wysokie spalanie przemawia na jego niekorzyść. Z kolei cena zakupu no i koszty ubezpieczenia z pewnością są atrakcyjne. Z Fiatami bywa tak, że często kupuje się je oczami. Uwodzicielsko ładne karoserie zachęcają do kupna, a sprawy techniczne schodzą na plan dalszy. Chociaż obecnie sytuacja...
~Mortal
Sedan 1.4 95KM 70kW
Jestem troche niepocieszony ponieważ spalanie mojego Fiata to 10 litrów, dla usprawiedliwienia dodam że 99% mojej jazdy odbywa się po średnio zakorkowanym 70 tys. mieście a odcinki pokonywane jednorazowo to 4-5 km typu do pracy czy po dziecko do szkoły mimo wszystko biorąc pod uwagę że mój poprzedni samochód był dużym kombi i miał 120 km ale on mimo masy spalał max 8 litrów ropy po mieście na takich samych odcinkach tutaj spodziewałem się...
~Xenomorph
Sedan 1.4 95KM 70kW
Spalanie na komputerze to średnio około 6,5 PB na setkę - realnego jeszcze nie mierzyłem. Jeśli chodzi o gaz - to mam mieszane uczucia - bo podobno producent użył tutaj słabszych materiałów, niż w poprzednich rewizjach tego silnika i ponoć wypalają się zawory. Mam nadzieję jednak że na PB nie będzie tego problemu. Części ponoć tanie, konstrukcja prosta, więc nawet jak coś padnie - nie powinno być drogo.
~DanielK.
Sedan 1.4 95KM 70kW
Fabryczna instalacja LPG Tartarini - 3400zł, wyłączone z gwarancji wtryskiwacze benzyny oraz pompa paliwa. Spalanie w trasie niekiedy nawet okolice 7 litrów gazu, jazda z ciężką nogą pod 130km/h nie wiecej niż 9 litrów. Miasto ciężko stwiedzić ale ze wskazań komputera + poprawka na wyższe spalanie gazu mogę stwierdzić że to przedział 9-10 litrów LPG.
~Przemek
Sedan 1.4 95KM 70kW
Dane spalania dotyczą LPG, samochód wyposażony w fabryczną instalację gazową. Przejechałam ok 2000 km i komputer pokazuje spalanie na poziomie 7.0 w realu po przeliczeniu kilometrów wychodzi jakieś 7.9 przy mieszanej jeździe "trochę miasta, trochę poza miastem, trochę autostrady".
~Jakub
Sedan 1.4 95KM 70kW
Szperając po internecie zauważyłem części do tego samochodu i jak to fiat, nawet w ASO budżetu nie zrujnuje. Myślę że z czasem części będą łatwo dostępne. Trochę martwi mnie nowy czynnik klimatyzacji, który jest bardzo drogi w ładowaniu (około 1500 złotych), a na razie robi to kilka firm w Polsce.
~RedLaps
Sedan 1.4 95KM 70kW
Trasa ponad 1600 km-autostrada średnio 130km/h cztery osoby plus pełni bagażnik i cały czas klima,jazda po mieście oraz po lokalnych drogach z klimatyzacją średnio 6,4 litra.W jeżdzie miejskiej niecałe 9 litrów
~Grzegorz
Sedan 1.4 95KM 70kW
Koszty przeglądów na przyzwoitym poziomie, umiarkowany apetyt na paliwo przy jeździe bez klimatyzacji. U mnie po dokładnej weryfikacji okazało się że komputer pokładowy podaje mniejsze zużycie paliwa o 0,8 L/100km od rzeczywistego.
Dziennik kosztów dla Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM 70kW
7,2
9,3
~Tomek
Sedan 1.4 95KM 70kW
Spalanie 6,7 l. 90 % jazdy w mieście na zimnym silniku. 4 km do pracy. 4 km z pracy. REWELKA. W trasie ( 70-110 km/h ) z obciążeniem wakacyjnym - 5,3 litra na 100 km. Oleju nie pije. Żarówki wymienisz błyskawicznie.
Fiat Tipo II Sedan