Lista ocen Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM 70kW 2015-2020 (39) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Sedan 1.4 95KM 70kW
Klimatyzacja automatyczna sprawuje się doskonale. Szybko nagrzewa i szybko schładza. Bardzo dobry rozdział powietrza. Na dobrą sprawę wystarczy ustawić tylko temperaturę i można o reszcie zapomnieć. Przydatny system odwilgacania/odmrażania przedniej szyby - działa bardzo wydajnie. Polecam kupić wersję Lounge, choćby ze względu na tę automatyczną klimatyzacje.
~Tomek
Sedan 1.4 95KM 70kW
Wymaga odwracania uwagi od drogi. Tryba automatyczny - używam sporadycznie, bo jest zbyt agresywny i nie pokazuje sposobu nawiewu... W efekcie używam tylko trybu manualnego... Co absorbuje zbyt wiele uwagi... Zatem tylko PRESTIŻ, zamiast WYGODY Plus za tryb MAX przy ogrzewaniu przedniej szyby. Minus za brak grzałki PTC.
~Husarz
Sedan 1.4 95KM 70kW
Tutaj główny minus to brak nawiewów z tyłu i brak dwustrefy. Nie można tego dokupić nawet w opcji (2016 w Niemczech). Warto jednak napisać, że grzane tyłki robią robotę a jak Wam zaparuja szyby to włącznie klime na max. Potem wyjdzie na fajkę na zewnątrz. Nie zdążysz odpalić a auto będzie gotowe do jazdy.
~slawoos
Sedan 1.4 95KM 70kW
Automatyczna klimatyzacja chodzi bez zarzutu, fajnie rozdziela powietrze. W klimie znajduje się nowy czynnik R134 yf czyli kiedyś będzie drogo przy wymianie, ale póki co sprawa mnje nie dotyczy. Ogrzewanie OK. Bardzo szybko łapie temperaturę i cieplutko po kilkuset metrach.No może po kilometrze:)
~Janusz Żegota
Sedan 1.4 95KM 70kW
Jak na tę klasę auta nie mam zastrzeżeń. Klimatyzacji prawie nie używałem, ale temperatura w aucie była bardzo przyjazna. Natomiast w wilgotne dni bardzo szybko zaparowywała się tylna szyba (nawet przy zewnętrznym obiegu powietrza). Trzeba było włączać jej ogrzewanie.
~Zenio
Sedan 1.4 95KM 70kW
Klimatyzacja b.wydajna. Działająca natychmiast po załączeniu. Przetestowana w bardzo upalne dni, zarówno w mieście jak i na trasie. Fajna sprawa że zastosowano układ szybkiego odszraniania przedniej szyby. Nie wiem jak z ogrzewaniem wnętrza bo mam auto dopiero od wiosny.
~Paweł
Sedan 1.4 95KM 70kW
jedynym problemem jest w chłodne (niekoniecznie zimą) dni parowanie szyby przedniej. Sam nawiew choćby skierowany tylko na szybę z trudem rozwiązuje problem. Trzeba włączyć ogrzewanie, aby szybciej pozbyć się pary wodnej na szybie przedniej
~Jakub
Sedan 1.4 95KM 70kW
Nie wiem skąd problemy u niektórych z ogrzewaniem. Jakby ktoś chciał to mogę film nagrać. Auto po zapaleniu, kilkominutowym postoju na "drapanko" i ruszeniu może po dwóch trzech minutach zaczynało się robić przyjemnie. Było wtedy - 28 stopni.
~mdnm
Sedan 1.4 95KM 70kW
Jak wyżej: -ogrzewanie z klimą i bez trwa zdecydowanie zbyt długo jak na benzynowy silnik (szczególnie gdy zepsuła się jedna część - o czym niżej) -ogrzewanie tylnej szyby na zbyt małej powierzchni. -w lecie klimatyzacja działa naprawdę przyzwoicie.

Usterki Fiat Tipo II

Fiat Tipo II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Bmg
Sedan 1.4 95KM 70kW
Ogrzewanie zdecydowanie lepsze niż w poprzednim aucie - diesel forda, ale to akurat specyfika silnika benzynowego, który nagrzewa się dużo szybciej. Brakuje mi jedynie opcji wyboru - na szybę i górne kratki nawiewu równocześnie (sterowanie manualne).
Fiat Tipo II Sedan