Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Station Wagon

Kammor, 4 lata temu
Rok produkcji 2018
Fiat Tipo II Station Wagon 1.4 95KM 70kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Wygoda podróżowania, dobra pozycja za kierownicą i wygodne fotele. Jazda tym samochodem sprawia mi przyjemność i dużo frajdy.
Inne : Świetne nagłośnienie.
Silnik : Bardzo niskie spalanie, w trasie potrafię zejść do 5.2 litra benzyny, w mieście kręcę się w okolicach 7 litrów.
Inne : Głośna praca klimatyzacji.
Karoseria : Słaby lakier, bardzo łatwo pojawiają się drobne rysy i otarcia.
Moja opinia po prawie roku użytkowania jest ogólnie pozytywna, choć pojawiły się drobne mankamenty. Poprzednią opinię napisałem tutaj po krótkim okresie użytkowania, od tego czasu minęło kolejne kilka miesięcy a licznik kilometrów pokazuje niemalże 30.000km.
Silnik ok, w zupełności wystarcza do codziennej jazdy.
Precyzyjna, wszystkie biegi dobrze wchodzą. Przed wrzuceniem wstecznego trzeba odczekać 2 sek na "synchronizację". Nie jest to wada skrzyni, a po prostu cecha wynikająca z jej budowy.
W ciągu niemalże 30.000km i roku użytkowania jedyna usterka to łączniki stabilizatora z przodu. Poddały się po 17.000km, jednak wcale mnie to nie zdziwiło, jest to raczej norma w dzisiejszych samochodach. Wymienione na gwarancji.
Mam auto w kolorze granatowym, lakier pięknie się prezentuje. Jednak ogólnie jest... słaby. Bardzo łatwo powstają drobne rysy.
Bez zastrzeżeń, dobra pozycja za kierownicą.
Kokpit jak i całe wnętrze dobrze rozplanowane. Ustawny bagażnik, przydatne schowki itp.
Ogrzewanie i klimatyzacja działa tak jak powinna, jest sprawna. Jednak klima w upały jest niesamowicie głośna i buczy (dźwięk słyszalny w kabinie). Serwis próbował wymieniać m.in. sprężarkę ale to nie pomogło, niektóre egzemplarze Tipo borykają się z tym problemem i nikt nie wie gdzie leży przyczyna.
Mam 185 cm. Potrafię usiąść "sam za sobą" na tylnej kanapie za siedzeniem kierowcy i mam jeszcze miejsce na kolana.
Bez zastrzeżeń, a wręcz pozytywne zaskoczenie.
Niskie spalanie, ceny części zamiennych po gwarancji też nie powinny przyprawić o zawroty głowy.
Jak to Fiat. Auto należy do najtańszych na rynku więc i nie jest idealne. Tu coś stuknie, tu coś puknie, ale ogólnie jestem zadowolony z auta i większych niedoróbek brak.
Wymiana łączników stabilizatora przy 17.000 kilometrów. Głośna praca klimatyzacji. Drobne stuki z przednich drzwi (prawdopodobnie luźne elementy mechanizmu podnoszenia szyby).
Brak poważnych usterek w ciągu niemalże 12 miesięcy użytkowania i przejechanych prawie 30.000 kilometrów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 95KM 70kW [l/100km]

6,3