Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Station Wagon

Rok produkcji 2020
Fiat Tipo II Station Wagon 1.4 T-Jet 120KM 88kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Inne : Skrzypiący wentylator nawiewu powietrza
Auto zdecydowanie warte swojej ceny, która jest niska, natomiast wykonanie porównywalne do droższych marek. Przyjemnie się jeździ, jest duże, rodzinne, jakoś bardzo dużo nie pali. Prócz automatycznej skrzyni wersja Lounge ma wszystko co jest najbardziej potrzebne. Nie ma niepotrzebnych bajerów. Przyzwoite auto za rozsądną cenę.
Moc nie jest duża, natomiast przyspieszenie zadowalające jak na poruszanie się polskich drogach. Silnik pracuje równo na biegu jałowym. Zauważalna jest zdecydowanie przerwa w przyroście mocy przy ok 2,5 tyś obrotów. Dzieje się tak przy średnim wciśnięciu pedału gazu. Przez większość czasu jest to niezauważalne. Spalanie średnie 10l gazu na 100km uznaję za przyzwoite.
Wszystko ok, biegi wchodzą precyzyjnie, nie mam nic do zarzucenia
Auto nie jest zbyt sztywne, co raczej jest plusem na trasie. Z dziurami na drodze również nie ma problemu. Jednak szysze wchodzenie w zakręty to nie jego domena.
Łady kolor (Collose Gray), papierowy jak każdy inny nowy samochód
widoczność bardzo dobra, bałem się małej szyby tylnej, ale bardzo szybko się przyzwyczaiłem. Bez kamery cofania byłoby na pewno gorzej. Mam zastrzeżenia co do działania fotochromatycznego lusterka wstecznego, mogłoby bardziej ściemniać.
Schowki duże i dobrze rozmieszczone. Na bardzo duży plus podłoga podwójna w bagażniku. Mieści mi się tam dojazdówka i pozostałe gadżety. Na minus brak schowka na okulary w podsufitce.
To nie jest najmocniejsza strona tego samochodu, ale tragedii też nie ma. Klimatyzacja ma dwa tryby (standard i max), co jest dużym plusem, bo pozwala delikatnie schłodzić wnętrze. Samo działanie klimatroniku jest inne niż się przyzwyczaiłem. Muszę mieć temperaturę ustawioną czasami nawet 25C, żeby było komfortowo, bo rozprowadzenie powietrza jest jakoś dziwnie zrobione. Latem wszystko jest ok. Coś czego wcześniej nie spotkałem, to że nie można włączyć trybu auto bez klimy w przypadku gdy zewnętrza temperatura jest wyższa od zadanej, Niby logiczne, z punktu widzenia wentylacji. Bardzo irytującą po miesiącu zaczął skrzypieć wentylator nawiewu, podczas przeglądu muszę to zgłosić.
Miejsca i z przodu i z tyłu jest pod dostatkiem. W bagażniku również.
Nie mam zastrzeżeń co do niewyciszenia, jest przyjemnie w samochodzie. Przy 140 jest głośniej niż przy 150-160km/h
W tej cenie konkuruje tylko z Dacia Duster, która moim zdaniem jest gorzej wykonana i ma słabszy silnik.
Podczas opadów wyłącza się system Brake Control - ostrzegania o zbliżaniu do samochodu. Pewnie jakiś radar jest przysłaniany. Przy zatrzymaniu na światłach nie zadziałała system start/stop i zaświeciła się kontrolka silnika i komunikat, żeby ów skontrolować. Umówiłem się na serwis, ale po tygodniu, zanim zdążyłem się tam zjawić to zgasła.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 T-Jet 120KM 88kW [l/100km]

9,7