Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Station Wagon

Silnik 1.4 T-Jet 120KM 88kW
Rok produkcji 2018
Fiat Tipo II Station Wagon 1.4 T-Jet 120KM 88kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Rewelacja
Obecnie w naszej rodzinie są już dwa egzemplarze hatchback od ponad 4 lat i kombi S-design od kilku miesiecy. Tipo jest to naprawdę świetne,bezawaryjne, rodzinne auto. Za te pieniądze w tej klasie nie znajdziecie naprawdę nic lepszego, stosunek jakości cena jak dla mnie rewelacja. Wnętrze może i jest proste i plastikowe,ale jakości spasowania poszczególnych elementów jest na bardzo wysokim poziomie, fiat pod tym względem nie odstaje nawet od marek premium. Byłem posiadaczem BMW X1 x-line i niestety jakość spasowania jak i wyciszenie niestety jak na markę premium nie było zachwycające, według mnie tipo pod względem spasowania wygrywa.
1.4 t-jet jest naprawdę wystarczający,nie jest może najlepszy w sprincie z pod świateł,ale do sprawnego poruszania się po mieście jak i jazdy z prędkością autostradowa w zupełności wystarczy.
Bez zarzutow,pracuje prawidłowo biegi wchodzą lekko i precyzyjnie.Jedynie skok lewarka mógłby być trochę krótszy, ale wiadomo tipo to auto rodzinne a nie sportowe.
Na plus zasługuje praca zawieszenia, jest odpowiednio zestrojone, pracuje naprawdę cicho i komfortowo nawet na niższym profilu i feldze 17" jest bez zarzutów.
Wiadomo wygląd rzecz gustu jednemu się podoba drugiemu trochę mniej, ja posiadam kombi w S-design i jest tu kilka smaczków które sprawiają że auto wygląda naprawdę świetnie! Włosi odrobili pracę domową l,jest naprawdę dobrze!
Do przodu jest ok, gorzej wypada widoczności do tyły,problem jednak rozwiązuje kamera cofonia.
Wszystko jest pod reka, spasowanie na wysokimmpoziomie.
Duży plus. W swojej wersji posiadam dodatkowe ogrzewanie elektryczne ktore działa rewelacyjnie,już po kilku minutach z nawiewów dmucha ciepłe powietrze. Klimatyzacja chłodzi szybko jedynie na najwyższym poziomie dmuchawy pracuje dość głośno.
Miejsca jest wystarczająco zarówno z przodu jak i z tylu. Bagażnik w kombi może nie zachwyca,ale dla 4 osobowej rodziny w zupełności wystarczy.
Jestem miło zaskoczony. W kabinie jest naprawdę cicho jedynie przy większych prędkościach słychać szum opon co Włosi mogli by poprawić.
Koszty serwisowania nie są wysokie. Tanie czesci i brak usterek sprawia że koszty utrzymanie tego włoskiego kompaktu są naprawdę nieduże. Jedynym minusem jest spalanie które mogłoby być niższe.
Jestem miło zaskoczony.
Brak jakichkolwiek usterek.