Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Station Wagon

michajlo89, 6 lat temu
Silnik 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
Rok produkcji 2017
Fiat Tipo II Station Wagon 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nie sądziłem, że pomimo wyraźnie wyższego zawieszenia samochód może się tak przyjemnie prowadzić
Dobry samochód za rozsądne pieniądze z fajnym wyposażeniem, wyglądem i jakością montażu
Dynamiczny, ciekawe jaki będzie paliwożerny na dłuższym dystansie eksploatacji
Wszystko cacy oprócz zmiany z 1. na 2. bieg, jeszcze się przyzwyczajam, bo ma tak jakby "chwilę zawahania"
Felgi 17, zawieszenie zestrojone pomiędzy komfortem a właściwościami jezdnymi. Myślę, że w porównaniu do innych modeli z tej klasy jest zawieszony lekko wyżej. Na parkingu porównałem do Octavii II i jest widocznie wyżej
Brak uwag. Zewnętrzne lusterka wyjątkowo korzystnie zaprojektowane.
Brakuje jakichś dwóch, może trzech schowków w okolicach kierowcy, za to wnęka przed lewarkiem zmiany biegów bardzo duża - i dobrze
Klima działa bez zarzutów, wręcz nieraz przegina :P
Nie zauważyłem niedogodności jeśli chodzi o ilość miejsca dla żadnego z jadących Tipo
Moim zdaniem do 130 km/h nie ma się czego przyczepić, cichutko. Jak odpalam to muszę mieć wyłączone radio żeby usłyszeć kiedy się uruchomił.
Narazie silniczek nie ma tysiąca, są to pierwsze analizy spalania. Dane oczywiście z dystrybutora, bo wersja z fabrycznym LPG nie podaje informacji o szacunkowym zużyciu paliwa.
Zadowalający poziom, chociaż można by było jeszcze od strony producenta coś dołożyć dla każdej z wersji wyposażenia i wszyscy byliby szczęśliwi.
Narazie brak jakichkolwiek niedomagań
J/w