Ocena kierowcy - Fiat Ulysse I

adi1k@vp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Fiat Ulysse I 1.9 TD 90KM 66kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ogrom miejsca dla każdego pasażera , dowolna konfiguracja miejsc.
Może wygląd tego vana nie powala na kolana ale powiem szczerze nie mam zamiaru zmieniać samochodu przez dłuższy czas gdyż wygodniejszego nigdy nie miałem.
Miałem już kilka diesli różnych marek ale ten 1,9Td koncernu PSA. mile mnie zaskoczył,zapala w największe mrozy bez zająknięcia. Elastyczny o wystarczającej mocy 90koników bardzo fajnie radzi sobie z tak ciężką Furą .Nie skomplikowany dopracowany starszy model diesla który nie sprawia kłopotów.
Biegi wchodzą bez zarzutu choć mogło być lepiej. Usytuowanie lewarka biegów może i jest ergonomiczne ale zdarzyło mi się podczas wrzucania pierwszego biegu włączyć przypadkiem wycieraczki.
Bardzo dobrze się prowadzi po naszych Polskich dziurawych drogach.Dość wytrzymałe i niedrogie w naprawie zawieszenie przednie jak i tylne.
Bardzo dobra widoczność w koło całego samochodu.
Dobrze rozplanowane i dostępne wszystkie dźwignie i przełączniki.
Ogrzewanie jest wyśmienite, nawiewy powietrza są dobrze rozplanowane, Klima choć manualna działa wydajnie i bez zarzutu.
Tak dużej przestrzeni jeszcze nie miałem w samochodzie osobowym.To trzeba samemu sprawdzić, Nie pożałujecie.
Jak na diesla to wyciszenie jest fantastyczne nie jeden benzyniak ma głośniej w środku.
Spalanie jest na średnim poziomie 6-6,5 l na trasie, miasto 8,5-9 l na 100km. Koszty napraw nie przewyższają kosztów innych samochodów osobowych. Ceny części są do zaakceptowania a nawet niższe gdyż jest dostępnych na rynku dużo zamienników i używanych części w bardzo dobrym stanie.
Za to co daje ten samochód kierowcy to cena tych egzemplarzy jest bardzo przystępna.
Czasem zacinają się drzwi boczne rozsuwane.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]