Ocena kierowcy - Ford C-MAX I

Silnik 1.6 Duratec 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Ford C-MAX I 1.6 Duratec 105KM 77kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Wygodny, przestronny samochód, patrząc na to, że mam ciężką nogę to również jest bardzo wytrzymały. Czasami mocno katowany na niskich biegach z powodu tego, że jestem młodym kierowcą, więc często puści mnie wodza fantazji jeżeli można tak to nazwać z takim sprzętem. Pierwsze komplikacje wynikły dopiero po roku w postaci maglownicy wraz z pompą wspomagania do wymiany co było najprawdopodobniej efektem zbyt dużej prędkości dobranej do stanu ulic w moim mieście.
Mimo względnie niskiej mocy zbiera się naprawdę nieźle a po redukcji można nawet pokarać mniej ogarniętego kierowcę za kierownicą mocniejszego sprzętu. Dobrze znosi wysokie obroty chociaż ich nie potrzebuje aby jechać po prostu przyzwoicie. Jak narazie, po roku intensywnego użytkowania brak jakichkolwiek problemów.
Bez zastrzeżeń, na trzecim biegu najbardziej dynamiczny, długa czwórka, na drodze ekspresowej lub autostradzie czasami czuć brak szóstki jednak nie można mieć wszystkiego.
Auto to mimo wszystko zalicza się do vanów, więc przy ostrzejszych zakrętach i większej prędkości lekko gubi trakcję co nie powinno dziwić. Nie licząc tego można by powiedzieć że jest po prostu dobry.
Niestety pierwsze oznaki rudej zaczęły się już pojawiać z jednej strony. Oprócz tego reszta narazie dobrzę się trzyma.
Wszystko czego potrzeba znajduję się pod reką.
Nie korzystam dużo z klimy, zazwyczaj nie było takiej potrzeby. Jeżeli już jej użyje to po prostu spełnia ona swoje zadanie. Nawiew również nie ma problemu z zaparowanymi szybami.
Pierwsza rzecz jaką każdy zauważa gdy wsiada do tego samochodu do właśnie ogrom miejsca. Mam 193 cm wzrostu i nie ma problemu aby się za mną zmieścić.
Nic nie wyje, nie stuka. Porozumiewanie się w kabinie nawet przy wysokich prędkościach nie sprawia problemu.
Trochę pali jednak zależy od stylu jazdy. Jestem nawet trochę zaskoczony, że z moją ciężką nogą pali zazwyczaj poniżej 10 lub 9 l.
Przez rok wymienione zostały tylko olej wraz z filtrami, no i teraz ta maglownica jednak uważam, że gdyby nie styl jazdy oraz słaby stan dróg w moim mieście to ten problem nie wyszedł by tak szybko.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 105KM 77kW [l/100km]

11,0