Ocena kierowcy - Ford C-MAX I

Silnik 2.0 Duratec 145KM 107kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford C-MAX I 2.0 Duratec 145KM 107kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Auto świetnie pomyslane.W moich/naszych rękach od 2009 roku do teraz.Oczywiscie auto nie bez wad-takich nie ma,ale wdzieczne,bezawaryjne,przemyslane i świetnie jeżdżące -sprężyście,wystarczająco komfortowo i pozwalające na wiele choć wydawało by sie ze to pudełkowóz.W kwestii jazdy jedynie co przeszkadza to wrażliwość (nadspodziewanie duża) na podmuchy boczne.Silnik bezawaryjny i dość dynamiczny,na łańcuchu (z tego co widzę to stara dobra szkoła i łańcuch nie wymaga wymiany) i wbrew temu co słyszałem nie bioracy oleju.Dolewki do 0,5 litra na 10tys uważam za normalne.Mysle ,że tajemnicą bezawaryjności kazdego auta to oryginalne części -ten ford np toleruje tylko świece motocraft a na innych -nawet platyna NGK sprawa nie wyglada dobrze,oraz regularna wymiana oleju.U mnie każde auto ma oleje zmieniane co 10tys i czy to Renault,Toyota,Fiat czy ten nasz zabytek -wszystko hula aż miło.Wnętrze z solidnych materiałów "idioto odporne) po prawie 20 latach i pasu kierowcach niemalze nie widac zuzycia -tylko powycierane klawisze sterowania szyb ,czy poharatana uszczelka w drzwiach od szpilek żony :)
Znakomity ,sprężysty,bezawaryjny i w zasadzie bezobsługowy -osprzęt w postaci padniętego alternatora uważam za część eksploatacji.Mówimy o okresie 12tu lat!
Świetna,precyzyjna,nie haczy,wchodzi z miłem oporem chociaz przełożenia wg moich odczuc ciut za krótkie.No i 5 biegów a sporadycznie ale jednak 6ty by się przydał.
Bardzo dobry,nie kanapa,nie wyscigówka a mozna sie pocieszyć.Auto lekko jeździ -tak bym to ujął.
Pokazał sie nalot rudej,trzeba bedzie powtórzyc konserwację
Jak w akwarium,nawet te okienka za słupkami które uważałem za idiotyczne sie przydają
Fajnie pomyslane,np gałka zmiany biegów,ale juz przełaczanie szyby pasażera- pionowe strzałki na drzwiach zamiast na podłokietniku drzwi jak u kierowcy ,irytują.....No i kompletnie idiotyczne sterowaniem podgrzewania foteli na konsoli -wystarczy przetrzeć konsole z kurzu i niepostrzeżenie smażymy sie na fotelu....Z kolei fajnie rozwiązana tylna kanapa dająca mozliwiśc aranżacji wnętrza.Fajny schowek na podszybiu ale neistety odkształcony i niedomykający się - nic z tym sie nie da zrobić,prawdopodobnie to od słońca.
Poprawnie,bez zastrzeżeń.
Zadziwiająco duzo miejsca i to nie tylko nad głową ale w szerz - nie pomyslał bym patrząc na to pudełko z zewnatrz.Wrazenie przestzreni jest.I zprzodu i z tyłu.
Powyżej 140 robi sie głośno.Nie jakoś dramatycznieale zauważalnie.
Auto bezawaryjne,eksploatacja jedynie.
Tutaj świetnie.Za te pieniądze świetne auto
W ciągu 10 lat -padł akumulator (od nowości słuzył 9 lat) alternator,regeneracji wymagała maglownica,padła pompka spryskiwaczy i silniczki poziomujące reflektory.O eksploatacji -jak wahacze,amorki,hamulce nie ma co pisac-wiadomo.
Brak -mamy to auto ponad 10 lat!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratec 145KM 107kW [l/100km]

8,3