Ocena kierowcy - Ford C-MAX I

zbyszko22, 11 lat temu
Silnik 1.6 TDCi 109KM 80kW
Rok produkcji 2006
Ford C-MAX I 1.6 TDCi 109KM 80kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Zbiera się dobrze,przy wyprzedaniu nie muszę się martwić zdążę czy nie,mało pali,nie było do tej pory z nim kłopotów,więc nie narzekam.
Uważam że jest dobre autko,z tych wszystkich którymi jeździłem(min.mazda premacy,opel meriva,xsara picasso)oceniam je najwyżej.Spełnia swoją rolę znakomicie,nie mam z nim problemów w przeciwieństwie do innych marek.Już nie długo trzeba będzie się rozstać,lecz znając siebie następny też będzie ford(marzy mi się S-max)
wysoka kultura pracy,nie miałem przekonania do tdci,ale ze względu na dość duże przebiegi roczne zdecydowałem się na ten rodzaj paliwa.Zrobiłem dobrze i nie żałuję.
Przydał by się automat,ale przy tej pojemności byłaby to herezja.
Dobrze trzyma się drogi ,nie ma przechyłów i chyba o to chodzi,jest super.
Uważam że jest dobrze,widoczność do przodu i tyłu na wysokim poziomie,Ja i moja rodzina czujemy się w nim bezpiecznie,oczywiście w zależności od sytuacji na drodze
jak na takie auto nie jest źle.Miałem przedtem auta francuskie,japońskie,niemieckie ale ford wyróżnia się pozytywnie.
Super,odpalam samochód,idę odśnieżyć wyjazd(ok.5 min)wracam i jest tak jak być powinno.Można ruszać ku nowej przygodzie.
Rodzinka 2+2 więc nie ma powodu aby narzekać,a i miejsca dla teściowej (w bagażniku) nie zabraknie.Wyjazdy na wczasy nie sprawiają problemu.Dzieci w wieku 10 i 5 lat,więc 2 tygodniowy wyjazd to już prawie wyprawa po złote runo,ale nie ma kłopotu aby te wszystkie klamoty pomieścić.
Mam pewne zastrzeżenia,ale przy prędkości 160 czy więcej można przyczepić się do różnych rzeczy.Daję czwórkę,aby ford miał do myślenia i dążył do jeszcze lepszych rozwiązań
Pierwsza moja ocena to była czwórka,ale podwyższyłem ją ze względu na miłe zaskoczenie,jakie poczułem po kilku miesiącach użytkowania tego autka.Na początku byłem wobec niego sceptyczny,lecz szybko okazało się że jeśli ja szanuję samochód to i on szanować będzie mnie.
Kupiłem go za śmieszne pieniądze,więc pewnie jestem nieobiektywny,ale w moim przypadku jest to najwyższa ocena.
Nie mam z nim problemu,przeglądy robię o czasie,wcześniej niż później więc nie mogę się czepiać.
Jeszcze mnie nie zawiódł,może wynika to z tego że kiedy go kupowałem miał bardzo mały przebieg(40 000km),sprawdza się w trasie(ok.70% jazdy)jak i w mieście.Dbam o niego,jest to moje narzędzie pracy,to i on stara się nie sprawiać kłopotów.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDCi 109KM 80kW [l/100km]

5,4