Ocena kierowcy - Ford C-MAX I

Olsztyniak, 10 lat temu
Silnik 1.6 TDCi 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Ford C-MAX I 1.6 TDCi 109KM 80kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Super pakowny samochód. Bdb Widoczność i zwrotność.Taki mały a Duży:)
Auto jest pakowne. Niezle trzyma się drogi. Z tym silnikiem bardzo oszczędne, ale koni lekko brakuje.Niezła widoczność, dobra manewrowość jak na gabaryty. Całkiem ładny (mam alufelgi ) Jak na mase auta to mogło by być z 15 km więcej.Coś za coś.
Bardzo oszczędny jak na masę auta.Trochę nim telepie.Ciągnie od dołu jak to diesel, ale szybko zdycha, to nie benzyna. Jak na przebieg to sprawuję się lepiej niż dobrze.Nie pozwala na wiele ale i nie jest jakoś mocno mułowaty.
Chodzi dobrze, choć mam problem z wybierakiem ale to nie wina skrzyni. Ze stopniowanie jak to w dieslu, krótka jedynka i dwójka, trójka za krótka i silnik juz ma wysokie obroty.Ale może to moje fanaberie.
AUTO TRZYMA SIĘ DROGI SUPER.Mimo wysokości można poszaleć, trochę się przechyla a pozycja za kierownicą, dosć wysoka powoduję dyskomfort. Nierówności wybiera dobrze i komfortowo mimo niskich opon na alusach. Nie lubi krótkich wysokich progów.
Uważam że super, to tyłu lekko kicha ale bez dramatu. Wg mnie za małe lusterka. Ale może się czepiam.
Dla mnie wszystko pod ręką.Sporo miejsc do zagracenia. Fotele wygodne, tylne demontowane pojedyńczo. Mam wprawdzie wrażenie że w Scenicu jest jednak wygodniej. Ja jestem zadowolony.
Lepiej się nie da, duża kabina i potrzebuje czasu na schłodzenie i nagrzanie.
Myślę że doskonale rozplanowane. Zastrzeżenia do konsoli przy kierowcy, oparte kolano o twardy plastik po czasie zaczyna boleć. Spory bagażnik.
Tu chyba na tróję. Powyżej 100 strasznie świszcze opływające powietrze.Silnik warczy i za bardzo go słychać. Cóż diesel.
Na razie tylko tarcze i klocki dwie pary, a więc super. Jak na te budę to spalanie w granicach 5.5 l i to wcale nie zawalidroga, jestem mega zadowolony. Będę płakał jak coś poleci to całe oszczędności szlak trafi:)
Jako nowy to uważam że za drogi. Ja kupiłem używkę i pieniążki jakie dałem są rozsądna ceną za możliwości jakie daje minivan z dieslem pod maską.
Problem z wybierakiem biegów, no ale to nie nowe auto , a i przebieg spory więc ma prawo. Podobno kwestia wyregulowania, ale ja myślę że czas na nowy. W serwisie ok 700 zł za kawałek plastiku z sprężyną...zgroza.. Alegro już za 120 można mieć cacy.
Na razie spokój...odpukać.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDCi 109KM 80kW [l/100km]