Ocena kierowcy - Ford Edge II SUV

Silnik 2.0 TDCI 180KM 132kW
Rok produkcji 2017
Ford Edge II SUV 2.0 TDCI 180KM 132kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : auto staje dęba - super hamulce
Przeniesienie napędu : 4x4 w terenie super - to jest elektronicznie sterowany ale gdy patrzę na podgląd aktualnej pracy na monitorze to 1,2,3 ciągnie cały czas na 4 koła - późnej to zależy od terenu
Inne : system antykolizyjny - auto samo hamuje - ostrzega nawet przed skręcającymi nagle 50m przed pojazdem - super funkcja
Miała być kuga ale była za mała :)
Sprawdzona konstrukcja, kultowy silnik DW10 - kolega s-maxem dojechał przez 12 lat do 800tyś po Polsce!
PowerShift wolno zmienia biegi i jest awaryjny - dlatego wybrałem 6 stopniowy manual - skrzynia dynamiczna - można bardzo szybko zmienić biegi - dlatego w sprincie EDGE z manualem jest szybszy od 2 sprzęgłówki
Wybrałem auto ze sportowym zawieszeniem na 19" - jest super - nie za twarde nie za miękkie. Ponoć Edge Sport jest za twardy - a zwykły za miękki dlatego za namową sprzedawcy wybrałem Titanium z zawieszeniem Sport - super opcja
Można się przyczepić do spasowania elementów przez Forda ale teraz wszystkie samochody nie są już tak dokładnie pasowane jak kiedyś
Przednie słupki są szerokie - maska bardzo wysoka - dlatego przy podjazdach przydaje się przednia kamera
wszystko pod ręką - jedynie co denerwowało na początku to duży zderzak z tyłu - przy ładowaniu bagażnika - ale można się przyzwyczaić
Klima , ogrzewanie szyby, wentylowane fotele - bajka
miejsca pełno - oto ma gabaryty audi Q7
auto jest bardzo wyciszone - ma aktywny system wyciszenia wnętrza - jedyni co denerwuje to przy dużych nierównościach na nierównym terenie skrzypią uszczelki dachu panoramicznego - jak dach jest otwarty to nic a jak zamknięty to potrafi skrzypnąć - szczególnie latem jak jest mocno rozgrzany
klasyczny silnik DW10 + manualna skrzynia - najlepsze połączenie
mógłby być tańszy ;)
przez 3 lata prócz opon i klocków - nic nie naprawiałem
prócz wymiany oleju i klocków - nic nie robiłem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCI 180KM 132kW [l/100km]

8,2