Ocena kierowcy - Ford Escape I

marcin,marklo1@o2.pl, 14 lat temu
Silnik 3.0 i V6 24V XLT 4WD 203KM 149kW
Rok produkcji 2004
Ford Escape I 3.0 i V6 24V XLT 4WD 203KM 149kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Inne : całe to auto zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie tym bardziej że nie znałem tago modelu wcześniej. i zaskoczyło mnie ze w silniku nie ma paska roarządu tylko jest łańcuch czyli odpada kłopot z wymianami paska. i druga rzecz to zę nie ma zewnętrznego filtra oleju w automatycznej skrzyni biegów tylko jakiś siatkowy wewnątrz skrzyni ,więc nie trzeba przy wymianie oleju w skrzyni biegów wymieniać filtra
Zawieszenie : na nasze drogi to tylko resory piórowe...
uważam że jest to bardzo fajne auto klasy SUV bardzo mocno niedocenione w naszym kraju, a z tego co wiem to chyba dość popularne w USA.porownywalnym konkurentem może być honda crv z tym że ma chyba mniejsze silniki.ford posiada jeszcze silnik 2,3 fordowski i 2,0 chyba z mazdy ale był on montowany w autach z pierwszych lat produkcji.no i sa wersje 4WD i 2WD na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie.dla mnie jego sylwetka i kształt jest ponadczasowy i ma zachowane doskonałe proporcje i jest bardzo ładnym autem.do tego wygodny, przyjazny kierowcy,ma wg mnie wszystko co niezbędne do wygodnej jazdy(chyba ze ktos lubi bajery to niech kupi sobie inne auto)to auto bardzo lubię,dobrze mi się nim jeździ i lubię nim jeżdzić i właściwie nie ma w nim nic co by mnie irytowało szczególnie, bo spełnia wszystkie moje oczekiwania.
silnik cichutko mruczy i w zasadzie nie trzeba go mocno kręcić.sam ciągnie szczególnie że jest w automacie.mnie się podoba że mogę nie przekraczać 2000obr/min i on sobie spokojnie jedzie.
bardzo fajnie działa.z włączonym overdrivem potrafi już jechać na ostatnim biegu przy 70km/h co zapewnia niskie obroty silnika i niższe spalanie.
samochód jak dla mnie jest dobrze zestrojony i dobrze trzyma się drogi.jest dla mnie odpowiednio sztywny a jednocześnie zapewnia komfort.tak więc udany kompromis pomiędzy własnościami jezdnymi a komfortem podróżowania.po ok 70 tyskm zrobionych przeze mnie już po naszych drogach wymieniana była końcówka drążka z prawej strony i do wymiany mam łączniki stabilizatora.łączniki to koszt ok 50zł szt,końcówka koszt.190zł.mój ford to wersja 4WD ale są też wersje 2WD więć trzeba na to zwrócić uwagę przy zakupie!
dla mnie dobra.lusterka odpowiednio duże a wsteczne lusterko zapewnia dobrą widoczność do tyłu co pewnie jest też zasługą pionowo ustawionej tylnej szyby.z przodu widoczność dobra i nieograniczona przez przedni słupek co np strasznie mnie wkurzało w hondzie.zreszta w oplu astrze 2 mojoj żony też .
wszystko jest w zasięgu ręki i czytelne.zegary mają miłe,niedenerwujące podświetlenie więc w nocy nie drażnią.deska rozdzielcza mnie bardzo odpowiada ponieważ jest dość klasyczna i nie ma jakichś nowoczesnych udziwnień i ozdób co mnie np nie odpowiada w nowszych autach.
auto nagrzewa się szybko i ma dobre przewietrzanie.szyby odparowują szybko.ogrzewanie też jest bardzo dobre,a prosta klimatyzacja zapewnia miłe chłodzenie już na 2-gim biegu wentylatora,nawet w mocno upalne dni.
dla mnie jako kierowcy przestrzeni nie brakuje.jeździłem też nim jako pasażer z przodu i z tyłu i uważam że jest wygodnie.z tyłu podoba mi się to, że siedzenie jest położone jakby trochę wyżej niż przednie fotele i to zapewniało mi widoczność do przodu ponad pasażerem czy kierowcą na przednich fotelach.fotele są wygodne.
w aucie jest cicho.słychać jedynie szum opon i mruczenie silnika.
właściwie od początku jeżdżę nim z instalacją gazową firmy elpigaz sekwencyjna,ponieważ zaraz po zakupie przerobiliśmy auto na gaz.po ok 70tys.musiałem wymienić mikser bo gumowa membrana w nim się wyrobiła i nie działał dobrze.auto w trasie spala ok 15l gazu na 100km przy jeździe do 120km/h.w mieście latem ok 17l/100km a w zimie 18-19l/100km.staram się nie przekraczać 3000obr/min.trudno mi powiedziec ile spala benzyny bo właściwie przez ponad 70tyskm które przejeżdziłem rzadko zdarzało się jeździć na benzynie ale myślę że ok litra mniej.jak na tę pojemność to chyba jest dobry wynik bo 4ro litrowe silniki w jeepach czy fordach explorerach palą więcej, ale też i pojemność mają o litr większą.w każdym razie jeżdżąc na gazie finansowo wychodzi porównywalnie z sredniej klasy benzynowym autem osobowym nieprzerobionym na gaz.(mam porównanie z hondą)
jest to naprawdę niedrogie auto w swojej klasie i jak pisałem mocno niedocenione w naszym kraju.porównywalne auta tej klasy są droższe, a te większe na pewno mają bogate wyposażenie,większe silniki ale są też i dużo droższe i więcej palą.jest to na nasze europejskie warunki fajne autko i przyjemne w jeździe i polecam je wszystkim.częsci może nie sa najtańsze ale do innych aut tej klasy podejrzewam ze nie są tańsze i widzę że można właściwie co potrzeba kupić do niego.
nie mam problemów z drobnymi usterkami.
póki co prawdopodobnie oryginalne klocki wytrzymały ponad 90tys.km.(auto kupiliśmy z przebiegiem 37tys wg licznika a ja nakręciłem przez 3 lata ponad 70tys.km)więc wydaje mi się że to bardzo dobry wynik.wymieniana była końcówka drążka kierow. i powinienem wymienić łączniki stabilizatora bo pukają dość mocno.więcej nic nie było robione przez ponad 70tys.km które ja przejechałem a auto ma już ponad 100tys na liczniku.oczywiście wymieniany jest olej w silniku i skrzyni+filtry.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 24V XLT 4WD 203KM 149kW [l/100km]

17,0