Ocena kierowcy - Ford Escort USA MK II Hatchback

jabizri, 18 lat temu
Silnik 1.9 i 88KM 65kW
Rok produkcji 1991
Ford Escort USA MK II Hatchback 1.9 i 88KM 65kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Ogólnie autko wygodne, wręcz komfortowe dla jednej osoby. Nikt go nie ukradnie, bo w Polsce bardzo rzadko widywany. Z drugiej strony, jak już chcę kupić do niego części, to mam problem. Nie wiem, po co mu taki wielki silnik, skoro nikła moc z niego jest wyciągana, choć samochód waży 1,5 tony. Mam sentyment do tego autka, ale pozbywam się go (nie bez trudności, mało chętnych), bo jest trochę zbyt kosztowne w utrzymaniu.
Stosunek pojemność/moc w tym silniku to jakieś nieporozumienie. Mam wrażenie, jakbym jeździł traktorem - na jedynce zryw, a potem to tylko powolne rozpędzanie się krówki. Tak do 130 km/h, nie więcej.
Czasem zgrzytnie dwójka, czasem nie wejdzie wsteczny. Poza tym bardzo dobrze.
Miękki, komfortowy. Na naszych drogach szybko szlag go trafia, zwłaszcza amortyzatory. Potem go buja na zakrętach i ma kłopot z przyczepnością na nierównościach.
Jak w akwarium. Minus to jasna tapicerka odbijająca się w przedniej szybie.
Da się żyć, choć przełącznik świateł wyłączam kolanem, a do regulacji ogrzewania trzeba się schylać. Światła awaryjne to nieporozumienie - schowany przełącznik.
Duża zaleta tego autka. W lecie jako tako chłodzi, a w zimie po stu metrach cieplutko.
Z przodu komfort. Z tyłu - nie dość, że trudno wsiąść (mam 2-drzwiowy), to jeszcze nie ma się gdzie zmieścić.
Samochód cichutki. Ale trochę kanciasty i hałasuje szum powietrza. Silnik ledwo słyszalny.
Tragedia. Pali dużo, około 11 litrów LPG w mieście, na szczęście w trasie schodzi do 8 (przy prędkości 80 km/h, jak szybciej, to więcej). Ceny napraw - mało kto się chce tego podjąć, w kraju ciężko dostać cokolwiek od ręki, wszystko trzeba sprowadzać, a części kosztują koszmarne pieniądze. Np. amortyzatory (600 zł sztuka) droższe niż do Volvo S40.
Z racji niskiego popytu na te samochody można kupić je bardzo tanio, nawet od 3 tysięcy z instalacją gazową. Psuć się nie psują, ale jak już coś wymaga naprawy, to trzeba się liczyć z kosztami.
Stopił się przełącznik długich świateł. To w zasadzie wszystko. Jeśli coś się ma psuć, to na ogół elektryka.
Nigdy nie popsuł się "w drodze". Kłopoty wynikają raczej ze zużycia części na polskich drogach niż z usterkowości.
Ford Escort USA MK II Hatchback
Aktualnie przeglądasz Ford Escort USA MK II Hatchback