Ocena kierowcy - Ford Escort USA MK II Kombi

Kamil C z USA kabonk@interia.pl, 19 lat temu
Silnik 2.0 i LX 110KM 81kW
Rok produkcji 1996
Ford Escort USA MK II Kombi 2.0 i LX 110KM 81kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Za te pieniadze co ja dalem to dobry samochod a dalem bardzo malo.
Silnik jest glosny. Poza tym malo elastyczny. Brak jakiegokolwiek przyspieszenia!!! Nie ekonomiczny silnik ale przy wlaczonym a/c nie zauwazylem utraty mocy.
Automatyczna. Jak nacisne do dechy gaz to wtedy redukuje bieg, silnik zaczyna wyc a moj Ford zaczyna sie rozpedzac. Zmana z P na D lub na kazde inne przelozenie nie jest latwa gdzyz zmiana biegu jest ciezka. Kiedy mam swiatla wlaczone biegi skrzyni sa ladnie podswietlone.
Zwrotny samochod gdzyz na ulicy zawracam za jednym razem, mojego ojca samochodem za jednym razem sie nie da. Przyzwoite wyczucie w kierownicy. Ciche zawieszenie.
Widac dobrze we wszystkich kierunkach. Jeszcze zderzaka nie obdarlem.
Plastiki sa tandetne i wykonczenie tez. Przyciski w radiu ciezko sie zmieniaja tak jakby byly zalane jakims sokiem czy cos. Czytalem w necie a i to prawda ze w modelu z 98 roku wskaznik paliwa moze sie mylic do 1/8 baku. U mnie tak jest. Wskaznik od temp od plynu chlodniczego dziala dobrze kiedy samochod jest wlaczony ale kiedy samochod jest wylaczony a silnik zimny wskazowka i tak nie spada i wskazuje jakby byl cieply. Plastiki bardzo twarde.
A/c i ogrzewanie dzialaja perfekcyjnie.
Miejsca jest wystarczajaco ale fotele nie maja zadnego trzymania bocznego. Kiedy wchodze w zakrety to sie przesowam w fotelu jak zapne pas to on mnie trzyma. Z tylu nie ma ani jednego zaglowka. Koszmar (Ja mam kombi)
Silnik po zapaleniu jest bardzo glosny potem sie ucisza ale kiedy chce przyspieszyc to wyje.
W necie znalazlem ze na jednym galonie mozna przejechac okolo 30 mil w mieszanym trybie. Ja nie wiem ile mozna bo nie sprawdzalem. Zmiana oleju 20 dolarow.Nie mam pojecia wiec ile pali wiec wybralem na oko te 3 rzeczy pod spodem.
Dobry do spokojnej jazdy. Zapomnij o sciaganiu sie tym czyms albo wyjazdem na wakacje z rodzina tym czyms.
Jak narazie nic sie nie zepsulo. Nie wiem co jest ale ABS nie dziala.
Jescze takich nie bylo ale samochod mam dopiero 3 miesiace

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i LX 110KM 81kW [l/100km]