Oceny Ford Escort IV Hatchback 1.4 73KM 54kW 1986-1990

Pozytywne zaskoczenie

Najnowsze oceny Ford Escort IV Hatchback 1.4 73KM 54kW 1986-1990

~Damian
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Escort był moim pierwszym samochodem, i wiążę z nim wiele wspomnień. :) Autko mimo swojego sędziwego wieku, nadal cieszy oko, i jest bardzo wygodne. Ma w sobie coś, czego nie mają oklepane Escorty Mk5 i nowsze - wydaje mi się, że chodzi o tego ducha klasycznego auta, z lat osiemdziesiątych. :) Niestety, samochody te z racji swojego wieku, często odchodzą na samochodową emeryturę, i są traktowane po macoszemu - ciężko więc kupić ładny i zadbany...
~Darek
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Za tą cenę polacam, ale trzeba szukać zadbanego modelu. Autko jest już pełnoletnie, więc nie ma co się podniecać. Nie ta epoka. Ale mimo wszystko na razie mnie nie zawiodło i niech tak zostanie. Nawet go polubiałem i szkoda byłoby mi go sprzedać.
3,5
~sylwek_g
Hatchback 1.4 73KM 54kW
jeśli chodzi o silniki to tylko 1.4 lub 1.6 zapewnią nam w miare dobry komfort jazdy, nie polecam 1.3 ! dużo gorzej wypada podwozie - za słabe na nasze drogi. reasumująć zwykły samochod dla zwykłych ludzi.
~gelod@op.pl
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Mam Forda Escorta 1.4i z 1989 roku z instalacją wtryskową benzyny CFI. Moc silnika jest NIEWYSTARCZAJĄCA, ma słabe przyspieszenie, schodzi słabo z obrotów (przy rozruchu trzeba mu zmniejszyć obroty a i tak ma 1200 obr/min),podczas gwałtowniejszego przyspieszenia "dusi się". Auto przeszło wiele badań technicznych (w tym komputerowo) bez rezultatów. Proszę o rzetelną radę i pomoc w zlokalizowaniu usterki.
3,4
~Poznaniok
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Jest OK, prawie jak czas surferów, wrazenia sentymentalne jak najbardziej ok ekonomiczne juz gorzej powiem krotko - pali jak smok
3,5
~Lavrokh
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Jeżeli ktoś nie wymaga od samochodu 2 razy więcej niż samochód może, to jest OK.
3,8
~marcin19pan@interia.pl
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Dobry samochód dla 4 osobowej rodziny albo dla młodych osób mających aspirtacje sportowe ale nie posiadający zbyt wielu pieniędzy.
~Maxello
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Zawieszenie zbyt miękkie na ostre i szybkie zakręty, tył lekki i trzeba uważać przy seryjnych amortyzatorach i sprężynach. (Układ jezdny)
~PiotrekM
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Przez 20 lat uzytkowania nie miałem z nim większych problemów. (Silnik)
3,2
~michal z olsztyna