Ocena kierowcy - Ford Escort IV Hatchback

Darek, 16 lat temu
Rok produkcji 1989
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Escort IV Hatchback 1.4 73KM 54kW 1986-1990 - Oceń swoje auto
Silnik : Wytrzymałość silnika.
Karoseria : Korozja
Zawieszenie : ogólnie słaba wytrzymałość
Za tą cenę polacam, ale trzeba szukać zadbanego modelu. Autko jest już pełnoletnie, więc nie ma co się podniecać. Nie ta epoka. Ale mimo wszystko na razie mnie nie zawiodło i niech tak zostanie. Nawet go polubiałem i szkoda byłoby mi go sprzedać.
Silnik 1,4i bardzo słaby, ale za to wytrzymały. Jak do tej pory niezawodny. Pali ok. 8 l/100km Tylko wariują obroty silnika, ale to przez potencjometr przepustnicy. No i jak to w tych silnikach grają zawory, ale ten typ tak ma...
Nie ma problemów ze skrzynią. Jak do tej pory niezawodna. Tylko bieg wsteczny wychodzi czasami ciężko.
Auto raczej nie nadaje się do sportowej jazdy. W poślizgu często nieprzewidywalny. Przeszkadza brak wspomagania. Zawieszenie charakteryzuje się bardzo słabą wytrzymałością. Ciągle trzeba coś wymieniać.
Wszytko widoczne. Jedynie do czego można się przyczepić to do lusterek, które mają za dużą "czarną strefę"(uciążliwe w mieście).
Wszystko pod ręką.
Nie ma problemów. Wszystko OK. Tylko ogrzewanie tylniej szyby szwankuje
Auto całkiem obszerne. Do mojego zmieściło się 8 osób ;)
Targedia. Silnik słychać jak cholera. Trzaski plastików umilają jazdę. Ale za to słychać czy coś jest uszkodzone.
Średnio 8l/100. Wg mnie jak na mój styl jazdy i silnik 1.4 to dużo.
Nie ma sensu kupować auta za 1500 zł, bo wiadomo, że to złom i będą kłopoty. Naprawdę zadbany model gwarantujący jeszcze długie jeżdżenie wart jest 2500-3000 zł. W starych autach nie ważny jest wiek a stan auta.
Jestem pod wrażeniem wytrzymałości silnika. Auto przez 11 lat mojego użytkowania ani razu nie stanęło. Jeśli chodzi o drobiazgi to w sumie w tym aucie nie ma co się psuć. Jedynie co się popsuło to ogrzewanie tylnej szyby
Poważnych usterek silnika poza potencjometrem przepustnicy i popychaczami zaworów brak. Ale na razie działa. Najgorzej wypada tutaj blacharka. Auto gnije na nadkolach i progach. Naprawa będzie kosztować ok. 1200 zł. :/

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 73KM 54kW [l/100km]

9,2