Ocena kierowcy - Ford Escort V Hatchback

Andrzej hexi1@op.pl, 17 lat temu
Rok produkcji 1992
Ford Escort V Hatchback 1.3 60KM 44kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
-jak narazie to OK-zawieszenie raczej słabe-zresztą-Całe auto jest jakieś takie delikatne!...trzeba się z nim obchodzić z czułością-poważnie!....inczej to po paru miesiącach bedzie nie auto, a ścierwina-lepiej ostrożnie...buraki "pałują" te auta, a potem biadolą, że Ford gówno wort" jak sami na taki stan zapracowali
Silnik 1.3 (OHV) nie lubi wysokich obrotów-dobrze pracuje w zakresie 2500-do3000,-powyżej hałas!wyje wałek-szkoda go-zato traktowany delikatnie odwdzięcza się niskim spalaniem (7-8 litrów LPG-trasa)
-widać ktoś pomyślał-auto prawie nie ma mocy ale przełożenia są długi-w praktyce jade 110 na 5tym i mam 2800 obrotów silnika-spokojnie i bez wysiłku-szybciej nie jeżdżę...
1-brak wspomagania! 2-koluna kierownicza nie wytrzymuje obciążeń-wymieniłem przy 140tyś km. ale znowu ma luzy-regenerowana-nie polecam!-lepiej dobrą za szrotu-taniej-Precyzja kierowania: dobry+ +
Nie mam zastrzeżeń, dobrze przeszkloe auto-z tym ,że ja przyciemniłem wszystkie szyby-mniej się nagrzewa na trasie...polecam
-nie bardzo rozumiem ale chyba dobra, no może brakuje regulacji fotela góra-dół-zato dali "kołyskę"-bez sensu bo bez użteczna(odchyla fotel do tyłu)
zimą grzeje, latem pomaga szyberdach-Uwaga!!warto wymienić termostat-strzałka od temperatury musi być ostatecznie na środku pola-na ogół jest poniżej!-warto wymienić-auto mniej pali...(a wymiana tania jak barszcz)
Przód ok, z tyłu nie wiem ale przeciętnie raczej..
...do 110 ok-poza tym chyba dobrze-mam subwoofer Caliber 500w i go na zewnątrz prawie nie słychać....(na ogół)
-jak na to auto bez zarzutu-A mówili że Ford dużo pali-nie należy generalizować!-te 1.3 silniki mocy za grosz nie mają ale za to palą mało(mi palił 5.5 na trasie benzyny-teraz 7-8 gazu, ale szybciej jeżdżę-cały czas 100-115)-moze to i wolno ale na ten motor-akurat-częsi raczej tanie-klocki 70zł i tarcze100zł za 2 szt.-nie można nażekać!!!
moze być, blacha już odpuszcza, choć chyba nie tak jak w Oplu, Golf jest solidnieszy, ale i droższy,poza tym też się psuje...lepiej rozwiązany środek niż w Golfie.Dobrze znosi jazde na LPG!!!naprawde-prymitywny silnik ale ja zrobiłem 30tyś km. bez problemu (pali do 2 litrów wiecej),tankuję tylko na BP-no jak narazie zadowolony....obym nie musiał wpisywać negatywów!!!!
dobrze, choć nie chcę przechwalać-mi czasami nie odpalał (brak iskry)nie bardzo wiem dla czego? Silnik chodzi, ale jak długo jeszcze??ma 150tyśkm oryginalne ale nie wydaje się trwały-ponoć wyciera się w nich wałek rozrzadu, Ale może jak delikatnie jeżdzić to jeszcze pochodzi....Nie nadaje się do ostrej jazdy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 60KM 44kW [l/100km]

7,7