Ocena kierowcy - Ford Escort V Hatchback

jery, 17 lat temu
Rok produkcji 1992
Ford Escort V Hatchback 1.3 60KM 44kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
gdyby nie gaz w nim to poszedłbym z torbami czesci nie sa asz tak drogie na szrotach można je dostac niektóre nowe czesci miażdza ceną, ogólnie fajny wyglad autka mieciutkie fotele dobrze przetestowałem :)
głosna praca silnika niestety wada produkcyjna konstrukcja na przełomie 60-70 roku niska moc tgz. mół po czasie można sie przyzwyczajic falowanie obrotów po dłuzszym czasie użytkowania
biegi wchodzą dobrze nie ma problemów ze skrzynią
komfort jazdy jest dośc dobry choc bez porównania do peugeota 406 którego mam obecnie, duzo jezdziłem escortem 6 lat raz na rok trza wymieniac tuleje wachaczy ale to nie dziwne przy stanie naszych dróg to jest zrozumiałe przy dobrych oponach dobrze trzyma sie drogi
dobra widocznośc z boku z tyłu nie ma problemu przy parkowaniu
mogła by być lepsza ale cóż narzekac tylko narzekać to nie sposób da sie zyc
przy eskplatacji wody z płynem chłodniczym pojawiają sie wycieki nieszczelności układu, wiatrak działa poprawnie nagrzewa sie przyzwoicie choć maluch predzej :)
autko przetestowałem pod katem pakowności porządnie gram w zespole woziłem nie raz sprzet muzyczny i musze przyznać że bagaznik jest pakowny miejsca troche mało jak podrózuje 5 osób ale jak mnie to jest przytulnie
niestety głośna praca silnika 1.3 przy tłumiku sportowym ryczy za głosno ale za to dośc fajnie rozchodzi sie dzwiek w autku oczywiscie jak sie ma dośc dobre radio i głosniki (te seryjne głośniki sa cienkie)
jezdze escortem na gazie robie jakieś 20 tyś rocznie spalanie przyzwoite na poziomie 8-9 litrów gazu średnio wrazliwy na jakośc gazu najlepszy na shellu, natomiast benzyny mi spalał srednio 7 do 8 litrów także jak na niska pojemnośc zbyt wiele pije benzynki
oceniam przyzwoicie choć przy tym roczniku i jezdzie 20 tyś na rok autko nie ma bata żeby sie nie psulo a że mam sentyment do tego auta bo to moje 1 autko ktorym jezdze 6 lat to tym bardziej ma coś w sobie
doskwierają psujące sie drobne elementy zamki stukot plastików
wada jest brak ocynku niestety rudy atakuje na całości karoserji padaja skrzynki elektryczne a także wypalają sie styki kierunków przepala sie dośc szybko tłumik przy jezdzie na gazie zwykły blaszak rok i wymiana przy wiekszych przebiegach remont silnika nieszczelnośc przepala olej

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 60KM 44kW [l/100km]

9,3