Ocena kierowcy - Ford Escort V Hatchback

SoundsCl@interia.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1991
Ford Escort V Hatchback 1.4 71KM 52kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : żwawy i niezawodny :)
Zawieszenie
nie widzę poważnych wad, a zalety są i to dośc duże...dobry silnik, bardzo ładny wygląd i dobra ekonomia, ponadto ceny czesci nie wysysają kieszeni właściciela
popychacze zaworów nie klekoczą silnik pracuje cicho
biegi wchodzą jak w masło, dobre wyczuwalne prowadzenie drążka
Oceniam go na maxa gdyż karygodnie to należałoby ocenić nasze drogi...zdarza się wymiana elementów zawieszenia ale bardzo dobrze trzyma się drogi...
do przodu dobra widoczność na boki przeszkadzają trochę słupki i jakoś lusterko tylne ogranicza mi powierzchnię szyby... do tyłu zadarty kufer ogranicza trochę pole widzenia jednak jest ściety przez co po dłuższym uzytkowaniu nie ma problemu z parkowaniem- odległość idzie oszacowac
wszystko jest na miejscu,nie mam nic do zarzucenia...nie wiem czemu inni czepiają się umiejscowienia elektrycznych szyb w kanale środkowym obok recznego...tam jest 100% dobre miejsce, a nie na panelu drzwiowym gdzie się wykrzywia rękę :/
auto bardzo dobrze grzeje zimą, szybko się nagrzewa i nawiew jest wydajny...ponadto szyberdach pomocny "gadżet"
samochód oferuje dosyć miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu...z tyłu wygodnie siedziec moga wysokie osoby (180cm wzwyż)
nie mogę narzekać gdyż silnik pracuje równo i cicho...na wyzszych obrotach robi się głośniej ale nawet około 5- 6 znośnie
jestem zadowolony...poczatkowo z winy serwisu w mieście spalał mi 13l za miastem 11...po naprawie (przerwana uszczelka mixera gazu na wtrysku) miasto do 10l trasa 8 a nogi nie mam lekkiej...
nie ma jak na razie auta o takich walorach jezdnych, estetycznych w takiej cenie.
jeszcze nic mi się nie popsuło na co mógłbym psioczyc
nie było takich

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 71KM 52kW [l/100km]