Ocena kierowcy - Ford Escort V Hatchback

Zadowolony właściciel Forda, 12 lat temu
Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Escort V Hatchback 1.4 71KM 52kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie jest ekonomiczny i ma słabe przyspieszenie ale za to pali na każdym mrozie.Nie potrzebuje co zimę zmiany świec.I jest bardzo elastyczny.Można jechać 50-60km/h na 5 i spokojnie przyspieszać.Oczywiście na możliwości tego samochodu a cudów nie ma.
Karoseria : gnije mi cały spód.Ale nie opłaca sie już robic.Ale z zewnątrz blachy mam jak nowe.
Nie jest to auto idealne ale akurat mój egzemplarz jest udany.Wiem że inne escorty może są gorsze ale mój jest udany.Mam go nie cały rok ale kupiłem od rodziny gdzie użytkowali go jakieś 5 lat i oprócz tych rzeczy które si standardowo wymienia to tylko padł im akumulator.Więc nie szukałem nic innego tylko kupiłem od nich.Jak narzazie warto było.
Silnik naprawdę nie zawodny.Bardzo elastyczny ale za to dużo potrafi spalić i przyspieszenie też nie jest szokująco dobre.V-max kiedy ja jechałem to 160 podobno kiedyś ktoś nim szybciej jechał.Ale przyspieszenie na trasie gdy mijam inne samochody mogłoby być lepsze ale niestety.Za to odpala bez problemu latem,zimą i ogólnie nie ma z nim problemów a to najbardziej cenie.
Czasem 1 ciężko wrzucić i wsteczny nie chce wejść.Chwile się muszę pobawić i za którymś razem wejdzie.Zdarza się ze wchodzi normalnie.Z resztą biegów nie ma problemów.
Dobrze się prowadzi na zakrętach ale nie tłumi dziur,wyboi i szybko zużywają się części układu kierowniczego i zawieszenia.
Wszystko widać.Nie mam zastrzeżeń.
Tyle schowków ile trzeba jak na tą klasę i rok samochodu.Wszystko pod ręką.Denerwujący przycisk do świateł awaryjnych.W fajnym miejscu jest dźwignia otwarcia maski silnika.A nie jak w innych po boku i gdzieś schowane.Tu jest na widoku i jeszcze na czerwono.
1-2 kilometry i czuje się jak w saunie.Czujnik od temp. nie pokazywał mi temp.Czasami jak przejechałem dobre 20 kilometrów to wskazówka była nie wiele ponad minimum.Ale wyczyściłem czujnik i pokazuje już normalnie.
Dobrze wyprofilowane fotele jak na rok i klasę samochodu.Nie wiem nie mam wersji \"ghia\" ale w innych escortach nie widzę drugiej dźwigni do regulacji siedziska.Mam oczywiście regulacje oparcia i odległości fotela ale o dziwo w innych nie widziałem regulacji siedziska a ja mam co jest bardzo wygodne.Mam też regulację kierownicy.
Chyba nie lubi wysokich obrotów.Zmieniam biegi przy 2 tyś. bo już mnie denerwuje jak zaczyna wyć.Ale za to przy spokojnej jeździe można usłyszeć charakterystyczny dla chyba tego silnika dźwięk szybko tykającego zegarka.
Jak na silnik 1.4 i moc 71KM to zdecydowanie za dużo.Na zimowych oponach w mieście równe 10.Jak mam letnie to w mieście jakieś 8-9.Za to na trasie potrafi mało spalić bo nie wiele ponad 6L.
Cena najniższa na rynku.Dałem za niego 1000 złotych i gdyby nie to że ma zgnity spód to wart byłby spokojnie przy jego stanie 2500 choć nikt by za to tyle nie dał bo wolałby kupić za to rozklekotanego golfa.Inne escorty są bardzo tanie i warte tej ceny bo za golfa czy astrę z tych roczników trzeba dać jakieś 1000 albo 1500 złotych więcej.Albo też 1000 złoty ale to takiego który naddaje się tylko na złom.
Jak narazie dmucham na zimne i oprócz rzeczy które się po prostu zużywają jak klocki,filtry i olej to nic innego.No sorry linka ręcznego się urwała.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 71KM 52kW [l/100km]

8,2