Ocena kierowcy - Ford Escort V Hatchback

soltys, 19 lat temu
Rok produkcji 1991
Ford Escort V Hatchback 1.4 71KM 52kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
polecam mocniejsze silniki zwłaszcza na trase poza tym jestem bardzo zadowolony.
cichy elastyczny po mieście wystarczający na trasie brakuje mocy powyżej 130 km/h wsumie radzi sobie choć bez rewelacji.
biegi wchodzą pewnie bez wysiłku w porównaniu z astrą czy lanosem to rewelacja.
prowadzi sie pewnie i stabilnie natomiast troszkę zbyt odczuwalny na dzirach w lanosie jest ciszej
słabszy punkt przynajmniej mojej wersji denerwuje mnie brak możliwości regulacji kierownicy w lepszych wersjach tego problemu nie ma poza tym wszystko na swoim miejscu.
po wymianie termostatu na nowy bez zastrzeżeń po 1km czuć ciepłe powietrze szyba odladza sie po 4-5 km w astrze lanosie jest taki samo.
5 jak na tę klasę auta
silnik bardzo cichy natomiast na dzurach czasami słychać skrzypienie plastików co jest denerwujące konkurencja (astra lanos) wypadają nieco lepiej mocniej w stosunku do konkurencji słychać też prace zawieszenia.
nie wiem z kąd biorą sie opinie o spalaniu 13-5 litrów gazu proponuję takim kierowcom udać sie na regulacje spalanie nie jest niskie ale bez przesady patrz niżej ( wartości dla gazu)
jako że wyszedł mnie 4500zł + cena instalacji 1800 to jest to dobry stosunek (kolega kupił 3 lata młodszą astrę za 7700 + oczywiście cena instalacji i nie widzę miedzy nimi znaczących różnic wiec wiec chyba jest nieżle. :)
wymiana drobnych elementów uszczelka pod pokrywą zaworów uszczelaka wydechu poza tym wymiana normalnie zużywających sie elementów.
odpukać nic poważnego jeszcze nie wysiadło ale z tym nigdy nic nie wiadomo.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 71KM 52kW [l/100km]

9,4