Ocena kierowcy - Ford Escort V Hatchback

pitrix, 18 lat temu
Rok produkcji 1991
Ford Escort V Hatchback 1.4 71KM 52kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
jeśli ktoś nie jest wymagający co do wykończenia i osiągów a chcę samochód dość ekonomiczny za niedużą kasę to jest dobry wybór (ceny części nie oryginalnych oczywiście ale równie trwałych są dość niskie)
silnik nie zachwyca osiągami i przy tym przebiegu już bierze trochę oleju, ale jak na te lata i tak się dobrze trzyma
czasami jest problem z wrzuceniem jedynki, zimą także dwójki z powodu gęstego oleju w skrzyni ale gdy się rozgrzeje jest ok, poza tym nie mam większych zastrzeżeń.
prowadzi się dość pewnie, brak wspomagania zupełnie nie przeszkadza, żadnych luzów poza stukającą końcówką drążka koszt wymiany ok 80zł
z widocznością nie ma żdnych problemów, dużo nowych samochodów ma o wiele gorszą widoczność
dużo plastików które czasami lubią trzeszczeć ale bez większych problemów można to naprawić, poza tym wszystkie przyrządy są pod ręką i nie ma problemu z ich obsługą
ogrzewanie dobre (po wymianie termostatu koszt tureckiego zamiennika 15zł i sprawuje się dobrze) gorzej z nawiewem, trochę kiepsko dmucha na nogi i przednią szybę, na II i III jest dość głośny
dla mnie jako kierowcy czasami zbyt mało miejsca na nogi (kolanami zapieram o deskę rozdzielczą) dodam że mój wzrost to 192cm. pasażerom podobno zawsze było wygodnie...
nie jest złe ale mogłoby być lepsze, przedtem miałem sierre i było ciszej ale w końcu to inna klasa
jak na ten wiek spalanie znakomite, głownie jeżdze w cyklu mieszanym gdyż mieszkam w dużym mieście a pracuje poza nim, zimą wiadomo pali więcej. Mój rekord padł w zeszłym roku na autostradzie w niemczech gdzie zatankowałem do pełna przejechałem równo 300km ze średnią prędkością 110..120km/h i zatankowałem ponownie nie mogłem uwierzyć gdy do zbiornika weszło tylko 15,9 litra, dla mnie rewelacja
dość dobry samochód za nie dużą kasę, inne marki z podobnych roczników są droższe i nie zawsze lepsze jakościowo lub są poprostu mniejsze...
ogólnie nie ma problemów, czasami pasy bezpieczeństwa się nie chcą zwijać, wentylator na trzecim biegu czasami nie działa, nie wyłączały się kierunkowskazy po wyprostowaniu kierownicy ale kilka warstw taśmy naprawczej w odpowiednim miejscu ten problem rozwiązało (bardzo proste)
jak narazie poważne usterki mnie nie spotkały, samochód nigdy mnie nie zawiódł, tej zimy przy minimalnej temperaturze -29 C silnik odpalił bez żadnych problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 71KM 52kW [l/100km]

7,3