Ocena kierowcy - Ford Escort V Hatchback

virus.ja85, 17 lat temu
Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Escort V Hatchback 1.4 71KM 52kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
ogolem samochod bardzo mi sie podoba.bez problemowe eksploatacja w ciagu 5lat jazdy,a noge mam ciezka i nawet grama oleju nie bierze.bardzo dobry samochod.jesli bym zmienal kupil bym escorta tylko z wiekszym silnikiem chociaz 1.4 tez nie jest taki zly
Z silnikiem nie mialem najmniejszych problemow.odpalal przy najwiekszych mrozach.jeli sie tylko wymienia terminowo paski i oleje to zadnego problemu nie bedzie.jezdzi na gazie a mimo to nie stracil na elastycznosci dzieki dobremu komputerowi sterujaym instalacja lpg.moglby byc mocniejszy ale ja nie nazekam.jadac w 2 osoby nie wyczowa sie niedoborow mocy gorzej z kompletem i po gorzystym terenie.
bardzo dobrze jesli zapomni sie o wstecznym bo czasem trzeba sprzeglo popuscic i znowu wcisnac by sie zapiol wsteczny
doskonale sie trzyma w zakretach.troche mamla wytrzymalosc przodu na naszych drochach.co roku wymiana tulejek,pozatym 3 lata temu wymienialaem laczniki,stabilizatory i amory na przodzie.
bardzo dobra widocznoc w kazdym kierunku.wszystko doskonale widac
duzo schowkow wszystko pod reka.wszytsko ma swoje miejsce
bardzo dobre ogrzewanie.jadac na lpg szybciej sie grzeje i przy temperaturze nawet -20 juz po przejechaniu kilometra leci cieple powietrze.latem troche goraco ale nie narzekam
wszyscy maja duzo miejsca.nikt nie powinien narzekac
kiedy go sprowadzilem 5 lat temu z niemiec chodzil naprawde cichutko.na wolnych obrotach niemal nie bylo slychac silnika.ale po wymianie tlumikow na polskie podroby wszystko sie zmienilo.przy 110 robi sie troche glosniej a przy 140km/h juz bardzo slychac silnik.bardzo mi sie podobalo to zwlaszcza kiedy byl tlumik dziurawy:)ale szybko zaczelo meczyc wiec zespawalem dziurke
mi srednio wyszlo 7 litrow benzyny bo sprawdzalem jakis miesiac temu tankujac do pelna i po przejechaniu 100km znowu dopelna(chyba ze dystrybutor klamal)tak pozatym nie przekraczal raczej nigdy10.LPG pali okolo 9-9.5 ale to zima sprawdzane wiec nie mam miarodajnych wynikow
wedlug mnie bardzo dobra cena za taki wytrzymały i bezawaryjny samochodzik samochod
nigdy mnie nie zawiodl.przejechalem nim60 tys.raz tylko mialem problem z wtryskiem paliwa(nie wchodzil na obroty powyzej 3000tys ale naprawa mnie kosztowala zaledwie 100zl i juz nigdy nie mialem z tym problemu.
nie zawodny-brak powaznych usterek.wszystko w najlepszym porzadku

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 71KM 52kW [l/100km]

7,8