Ocena kierowcy - Ford Escort V Kombi

Mateusz matiap@interia.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1992
Ford Escort V Kombi 1.6 90KM 66kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo dynamiczny i oszczedny na LPG zwiekszyła się znaczaco elastyczność i nieodczuwa się duzego spadku mocy.
Auto ma 15 lat, nie ma grama rdzy ani z zewnątrz ani pod spodem, mechanicznie tez jest super ale to chyba zasługa egzemplaża, na rózne można trafić. Stosunkowo obszerny zwłaszcza bagażnik, fotele wygodne, dobra pozycja za kierownicą, dobre przyspieszenie. Auto kosztowało mnie do tej pory ze wszytkim (OC, dowód rejestracyjny, itd.) ok 4300PLN
Choć mam ten samochód dopiero troche ponad 2 miesiące to mogę powiedzieć ze z silnikiem jak do tej pory niema problemów, auto jezdziło przedtem w Niemczech i wydaje się być b. zadbane, niemam pojęcia o przbiegu ale szacuje go na ok.230000km, bez problemów odpala nawet przy mrozie a od tygodnia jeździ żwawo na LPG. Przyspieszenie w zupełności wystarczające nawet przy obciążeniu i spalanie tez zadowalające.
Często niechce wskoczyć wsteczny i zgrzytanie nie jest mu obce, pozatym OK.
Ciężko powiedzieć, w zakrętach ok troche słychać wyboje ale dobrze się prowadzi.
Kombi i wielkie szyby z tyłu... do przodu i naboki tez jest super.
Elektryczne szyby koło lewarka-kwestia przyzwyczajenia choćna poczatku jest dziwnie. Pozostałe zeczy poprawnie.
Bardzo szybko daje ciepłe powietrze dosłownie po minucie od odpalenie czuć ruznice w temperatuze powietrza. B. szybko odparowuje szyby.
Poniważ mam 188cm wzrostu i jestem dość masywny brakuje mi trochę miejsca ale fotel jest regulowany łacznie z wysokoscią to mozna sobie dobrać optymalną pozycję choć mogło by go być więcej, nie jest ciasno. Z tyłu na nogi tez niezawiele ale ludzie dająradę:).
Do 120km/h jest ok potem wystarczy trochę pogłośnić radio:) nie jest źle.
Na benzynie w mieście nie przekraczał 9.5l na 100km trasa 6.5-8 zależy jak wciskane:) LPG przy nieoszczędzaniu pedału gazu ok 10l. na trasie, w miare spokojnie 8.
Auto samo w sobie na polskich tablicach wyrwałem z komisu za 2800, gaz 1250 (silnik z gaźnikiem) OC 150, a dowód 70. Super sprawa.
Jak dotąd (2.5 miesiąca) Poza oponami niedołozyłem nic nawet rozrządu nie zrobiłem, ostatnio tylko zepsuł mi się lewy zamek nie otwiera i trzeba otwierać po prawej stronie, szczęscie ze jest centralny:).
dwa i pół miesiąca 5.5 tyś kilometrów i nic nie padło.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 90KM 66kW [l/100km]

8,7