Ocena kierowcy - Ford Escort VI Kombi

czekaju, czekaju@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Ford Escort VI Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Inne : Pojemny, zwrotny, przy odrobinie chęci i dbałości potrafi się odwdzięczyć
Zawieszenie : brak słów na trwałość
Układ elektryczny : przełącznik zespolony - światła, wycieraczki....
Kupiłem go 3 lata temu w Niemcach. Przyjechałe nim sam ponad 1000 km. do domu - dojechał. Silnik sprawuje się dobrze pomimo przebiegu. Zagazowałem go zaraz po przyjeździe do Polski. Wymiana rozrządu, filtry i oleje co 10000 i wszystko gra.
Całkiem dobrze chodzi ale czasami przy szybkiej zmianie potrafi stawiać opór.
Jeśli jest wszystko nowe to gra gitara. Schody zaczynają się po kilku tysiącach na polskich drogach. Zawieszenie bardzo słabo wytrzymuje nasze drogi. Naprawa zawieszenia raz w roku, plusem jest to że jest tanie. Ja mam dwa kpl. wahaczy które oprawiam sobie na spokojnie i jak nadchodzi godzina zero, szybka wymianka. Wszystko zajmuje 2godz.
Widoczność całkiem dobra.
Całkiem spory samochód jak na takie gabaryty, w kombiku da się sporo przewieść.
Jeśli masz sprawny termostat to nie ma kłopoty z nagrzaniem auta w zimie. Tylne szyby jednak parują, brak klimy:(
Nocóż jeśli nie grasz w kosza (wzrost pow. 195cm) to da się znaleść wygodną pozycję.Dla mnie kłopot zaczyna się po ok. 300km. ciągłej jazdy. Trzeba rozciągnąć nogi i plecy.
Do 100km/h przyzwoicie, potem to kwestia przyzwyczajenia
mnie bardzo denerwuje oświetlenie tylnej części. Raz światło w bagażniku jest a raz nie ma. Na nierównościach potrafi błyskać w bagażniku.
W drodze dwa razy pokazał rogi. Raz złapało prawy przedni hamulec(spęczniały miękki przewód hamulcowy), drugi raz w drodz z Jarosławca puścił cylinderek w lewym tyle. Naprawa na parkingu trwała 2.5 godz.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

9,2