Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

Silnik 1.3 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Escort VII Hatchback 1.3 i 60KM 44kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Dobra jakość wykończenia wnętrza.
Posiadam to auto już dobrych parę lat i trochę pewnie czuję do niego sentyment.Kupiłem go od starszego pana którego żona popłakała się przy sprzedaży.Może w tych autach coś jest...Niestety obiektywna ocena wypada przeciętnie.Jak na udokumentowany i nie fikcyjny przebieg 150tyś(ja zrobiłem nim 80tyś)usterka typu rozlatujący się wałek rozrządu to lekki dramat.Po za tym moją ocenę obniża też wyposażenie dodatkowe montowane już tutaj w Polsce przez poszczególnych dealerów.Prymitywne zamki centralne i fatalne autoalarmy z którymi nie mógł sobie poradzić fachowiec w branży.
Wydaje się być trochę słaby w stosunku do masy ale nie jest tak źle.Prosty i może trochę archaiczny w budowie ale przez to łatwy i tani w eksploatacji.
Nic dodać nic ująć.Bezproblemowa praca.
To co mają wszystkie fordy czyli fajnie się trzymają drogi.Raczej bez uwag.
Dobra we wszystkich kierunkach.
Tak jak ocena przeciętnie.Bez szału ale też bez większych zastrzeżeń.W porównaniu do innych marek dobra jakość plastików i wykończenia wnętrza pojazdu.
Raczej bez zastrzeżeń.
Tutaj jest dobrze.Przeciętna rodzina zmieści się nawet w pięcioosobowym składzie
Kultura pracy silnika jest raczej niska i przez to jest on słyszalny w kabinie ale na trasie jest cicho i tu ocena mogła by być wyższa ale daję przeciętnie.
Da się żyć.Naprawy raczej tanie,mówimy tu oczywiście o wizytach w noramalnych warsztatach.Części też tanie i dostępne w zasadzie od ręki.Z małym wyjątkiem,w moim aucie padł przełącznik zespolony koszt ok. 400 zł. w serwisie.
Trudno mi to ocenić.Zapłaciłem za to auto dużo jak na dzisiejsze czasy ale kupowałem je dobrych parę lat temu.Części tanie,materiały eksloatacyjne też.Łańcuszek rozrządu raczej niezniszczalny.Ogolna ocena przeciętana.
Raczej nic bardzo uciążliwego.Korozja nadkoli z tyłu.kłopoty z centralnym zamkiem(ogólnie słaba jakość zamków i kluczy).Dzień przed wyjazdem na wakacje totalnie zblokował się zamek wlewu paliwa,serwis kluczowy okazał się niezbędny.
Wg. pracownika serwisu forda:wałek rozrządu,alternator,silnik krokowy,przełącznik zespolony.Najczęstsze awarie tego typu.Wszystko zaliczyłem.Największy dramat z wałkiem rozrządu nie dojechał nawet do 100 tyś przebiegu(auto salonowe i kupione od pierwszego właściciela.Cały czas serwisowane w serwisie forda)Ponoć to normalna usterka w tych silnikach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 60KM 44kW [l/100km]

Ford Escort VII Hatchback