Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

sleem79, 9 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Ford Escort VII Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Bezawaryjność i niezawodność, lato czy zima, słońce czy deszcz, Fordzik po prostu odpalał i jechał.
Karoseria : Korozja, korozja wszędzie.
Kupiłem to auto za paczkę groszków, gdy miało 15 lat. Przejechałem nim przez dwa lata 50000 km, niemal bezawaryjnie. Jak się posypał, to raz a dobrze, ale za takie pieniądze jakie kosztował to nie mam prawa narzekać.
Dynamiczny to on nie był. Przyspieszanie pod górkę, to był śmiech na sali, ale jeżeli chodzi o bezawaryjność to nie było z nim najmniejszego problemu.
Skrzynia, po prostu skrzynia. Zdarzało się wrzucić trójkę zamiast jedynki, poza tym ok.
Całkiem płynnie pokonywał nierówności i dobrze trzymał się drogi. Precyzja kierowania w normie.
Z tyłu szybka jest mała i widać co najwyżej średnio. Można stuknąć w coś niskiego ja się cofa.
Prosto, logicznie, klasycznie, żadnych większych problemów. Jedyny minus to światła przeciwmgielne, które notorycznie włączałem kolanem (jestem niski, muszę siedzieć blisko kierownicy).
Brak klimatyzacji, a ogrzewanie nagrzewało się 20 minut, prawie jak w maluchu.
Co tu dużo mówić, autko jest niewielkie, chociaż jak na swoje gabaryty przestrzeni trochę jest. Jednak jak się człowiek przyzwyczai do dużego kombi, to w Escorcie chce dostać klaustrofobii.
Cichutki nie był, bardzo głośny też nie, ale przy 4500 rpm ze słuchaniem muzyki było słabo.
Spalał sporo, ale to przez ciężką nogę. Natomiast poważnych napraw praktycznie nie doświadczyłem, a drobnostki, które się zepsuły, były fantastycznie tanie.
Dałem za niego tak mało, że o innej ocenie nie może być mowy, tym bardziej, że mimo, iż ubogi w wyposażenie, Escort okazał się być bardzo solidną konstrukcją (nie licząc rdzy - tu niestety wtopa na całej linii). Tak czy inaczej, za 600 złotych czego chcieć więcej?
Kilka małych i tanich rzeczy, przepływomierz, żarówka, bezpiecznik, sparciały przewód, generalnie nic powyżej 50 zł. To chyba wszystkie usterki jakie były.
Tylko jedna - rdza. Reszta działała jak w zegarku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

8,6